Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wraca sprawa Mołdawianina, który okradł kantor w Pszowie

Facebook Twitter

Dziś (23.11.) do Sądu Rejonowego w Wodzisławiu ma wpłynąć akt oskarżenia przeciwko Arturowi H., obywatelowi Mołdawii, podejrzanemu o kradzież z włamaniem do kantoru mieszczącego się Miejskim Ośrodku Kultury w Pszowie. Do zdarzenia doszło w lutym.

Mówi Marcin Felsztyński, prokurator rejonowy w Wodzisławiu Śląskim:

Udało nam się ustalić, że osoba ta działała wspólnie w porozumieniu z innymi osobami, my mamy przekonanie graniczące z pewnością, bo wina podejrzanego nie została jeszcze stwierdzona prawomocnym wyrokiem, że Pan Artur H. na miejscu zdarzenia był nawet w chwili dokonywania kradzieży z włamaniem, został jego wizerunek uwieczniony na monitoringu. W toku dochodzenia pozyskano opinię (…), która jednoznacznie wskazała, że jedna z osób uwiecznionych na monitoringu to podejrzany.

Z kantoru w Pszowie skradziono 85 tysięcy złotych. Straty, jakie spowodowano w wyniku włamania to kolejne 4 tysiące. 23-letni Mołdawianin został tymczasowo aresztowany:

Będzie odpowiadał przed polskim wymiarem sprawiedliwości. Zobaczymy, jaki wyrok zapadnie. Jeszcze kontynuujemy poszukiwania dwóch pozostałych sprawców, którzy zostali wylegitymowani w bezpośredniej bliskości miejsca zdarzenia, oni też zostali uwidocznieni na monitoringu i byli widziani w miejscu zdarzenia.

Arturowi H. grozi do 10 lat więzienia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj