Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wraca tradycja barbórkowych pobudek

Facebook Twitter

W środę (4.12.) w dniu święta górników orkiestry górnicze w Jastrzębiu znów będą budziły mieszkańców. Wiemy gdzie zagrają!

Orkiestra dęta KWK Jas-Mos/ jastrzebie.pl

To bardzo miły moment tego święta, na który wiele osób czeka, my też cieszymy się, że ta tradycja wraca – mówi Radiu 90 wiceprezes orkiestry Zofiówka, puzonista, Zbigniew Klyszcz:

25 lat gram i pamiętam jak graliśmy nie raz w mrozie, śnieg padał, do dyrektorów żeśmy jeździli, wstawało się o 3.00 rano, żeby zdążyć na 4.00 no i potem do dyrektorów. Ci dyrektorzy czekali nawet na nas, niektórzy to wychodzili w galowych mundurach, a niektórzy to jeszcze w piżamie, ale potem się przebrał i fajnie to wyglądało. W tym roku znów mamy grać dyrektorom- tak to się nazywa- pobudka, no i mieszkańcom miasta. Staramy się to kontynuować , tę tradycję.

A w środę 4 grudnia, w Barbórkę rano dyrektorów kopalń i mieszkańców Jastrzębia będą budziły dokładnie trzy orkiestry. Nie zaplanowano ich przemarszu, ale na pewno pojawią się z rana w kilku punktach miasta.

Na osiedlu Przyjaźń grać będzie orkiestra Jas-Mos, w Szerokiej- orkiestra Borynia a na osiedlu Zofiówka- orkiestra Zofiówka. Później muzycy przejadą do centrum, zagrają między innymi przed Urzędem Miasta, w dzielnicy Zdrój i na osiedlu Barbary.

Tak Barbórkę obchodzi się także w Nikiszowcu, to dzielnica Katowic przez którą 4 grudnia o poranku kroczy orkiestra dęta budząc mieszkańców swym graniem.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020