Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wracając z nocki, raczył się alkoholem [FOTO]

Facebook Twitter

Wracając z nocki, raczył się alkoholem, prowadząc samochód. Niestety podróż zakończył w rowie. Ponad 2 promile alkoholu w organizmie miał kierujący volkswagenem, który stracił panowanie nad pojazdem na ulicy raciborskiej w Raszczycach.

Fot. rybnik.slaska.policja.gov.pl/

Policjanci ustalili, że oprócz promili, 37-latek miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Na miejsce wezwano także pogotowie ratunkowe, które przewiozło mężczyznę na badania. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

W piątek (10.04.) o godzinie 7.00 policjanci z rybnickiej drogówki otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na ul. Raciborskiej w Raszczycach. 37-letni kierujący volkswagenem polo jadąc w kierunku Adamowic, utracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu. Jak się okazało, kierowca osobówki był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Mundurowi z rybnickiej drogówki ustalili, że oprócz promili, mężczyzna miał też sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Okazało się także, że mieszkaniec powiatu rybnickiego wracając z nocnej zmiany pił alkohol w samochodzie. Na miejscu obecna była także załoga pogotowia ratunkowego, która przewiozła mężczyznę na badania. Nieodpowiedzialnemu kierowcy za jazdę na „podwójnym gazie” grozi kara nawet 2 lat więzienia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020