Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wracamy do wsparcia dla mieszkańców rezygnujących z opalania domów węglem i pytamy o pompy ciepła

Facebook Twitter

Grzegorz pisze do nas: Zapytajcie urzędników, dlaczego, skoro można dofinansować 50% inwestycji na zakup solarów, do montażu pomp ciepła miasto dopłaca tylko 5%? Dlaczego inwestycja bardzo proekologiczna, a jednocześnie wymagająca najwyższych nakładów od inwestora jest najmniej dofinansowana przez miasto, które dąży do ograniczenia niskiej emisji?

No to sprawdzamy i pytamy Michała Śmigielskiego zastępcę prezydenta Rybnika: Poziom dofinansowania tego typu instalacji to 3 tysięce 300 złotych.

Ile kosztuje pompa ciepła? Jeżeli chcemy ogrzać dom i mieć ciepłą wodę to musimy się liczyć z kosztami nawet 50 tysięcy złotych, jeśli natomiast zależy nam tylko na wodzie wystarczy nam 6 tysięcy złotych. Dlatego też zdaniem prezydenta Śmigielskiego dotacja w niektórych przypadkach może wynieść 50 procent: Bardzo wiele zależy od lokalnych warunków, w których znajduje się dana nieruchomość.

Dodajmy, że przyznanie dotacji na zakup pomp ciepła nie wyklucza możliwości ubiegania się o wsparcie związane z montażem solarów czy zastosowaniem innych rozwiązań ekologicznych.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj