Wreszcie wygrali! Piłkarze GKS-u Jastrzębie lepsi w starciu z Górnikiem Polkowice

Piłkarze GKS-u Jastrzębie pokonali na własnym stadionie Górnika Polkowice 3:1. Bohaterem wczorajszego (16.10.) meczu był napastnik GKS-u Daniel Rumin, który zdobył wszystkie trzy bramki dla swojego zespołu.

Już po 12 minutach drużyna z Jastrzębia prowadziła 2:0

W końcówce pierwszej połowy goście stracili zawodnika, czerwoną kartką za faul ukarany został Marcin Biernat. Mimo to Górnik zdobył w 58. minucie kontaktową bramkę, jednak już minutę później kolejnym trafieniem odpowiedział Rumin i jak się okazało ustalił wynik meczu. Jak mówił po spotkaniu, to był jego pierwszy hat trick w seniorskiej piłce, podkreślał jednak, że najważniejsze jest zwycięstwo drużyny:

Daniel Rumin: My do tego meczu podeszliśmy jak do każdego, (…) chcieliśmy wygrać. Cieszę się, że się udało. (…) Będziemy walczyć dalej. Z przebiegu spotkania zasłużyliśmy na 3 punkty, byliśmy konsekwentni, graliśmy prostą, skuteczną piłkę i to nam przyniosło zwycięstwo.

Z wygranej swojego zespołu cieszył się trener GKS-u:

Jacek Trzeciak: Dzisiejszy mecz można określić na naprawdę dobrym poziomie, ja dużą wagę przywiązuję do tego w jakim stylu się to zrobiło. (…) Do tego jak dodamy skuteczność i ilość stwarzanych sytuacji, to w większości można być zadowolonym. Zwycięstwo, które cieszy, dało nam oddech, (…) jednak dużo ciężkiej pracy przed nami, musimy to podtrzymać.

GKS Jastrzębie – Górnik Polkowice 3:1 (2:0)

1:0 – Daniel Rumin 10’
2:0 – Daniel Rumin 12’
2:1 – Jakub Sypek 58’
3:1 – Daniel Rumin 59’

GKS Jastrzębie: 12. Mikołaj Reclaf – 3. Mateusz Słodowy, 4. Szymon Zalewski (68, 77. Remigiusz Borkała), 5. Michał Bojdys, 7. Jakub Niewiadomski (75, 19. Łukasz Gajda), 8. Kamil Jadach (46, 21. Adrian Balboa), 13. Michał Kuczałek, 14. Dariusz Kamiński, 17. Dawid Witkowski, 23. Konrad Handzlik (87, 20. Daniel Feruga), 99. Daniel Rumin (87, 24. Filip Łukasik).

Górnik Polkowice: 74. Jakub Szymański – 3. Mateusz Magdziak, 11. Dominik Radziemski, 13. Adrian Purzycki (46, 8. Bruno Żołądź), 17. Mariusz Szuszkiewicz (77, 31. Dorian Krakowski), 20. Jakub Sypek, 23. Eryk Sobków (61, 7. Kajetan Szmyt), 25. Karol Fryzowicz, 27. Marcin Biernat, 30. Kamil Wacławczyk (46, 10. Maciej Pałaszewski), 37. Mateusz Piątkowski (45, 5. Paweł Kucharczyk).

Żółte kartki: Bojdys (GKS) oraz Żołądź, Krakowski (Górnik).
Czerwona kartka: Biernat (Górnik).

Dzięki sobotniej (16.10.) wygranej GKS opuścił ostatnie miejsce w tabeli I ligi. Jest na 16 pozycji. W niedzielę (24.11.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z Odrą Opole.