Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wrócą pociągi na trasę Rybnik-Sumina

Facebook Twitter

Wracają pociągi na trasę Rybnika - Sumina. Już od soboty (30.10.) uruchomiony po remoncie zostanie odcinek z Rydułtów. Dzięki przeprowadzonym pracom pociągi pasażerskie przyspieszą z 80 do 120 km/h.

Fot. plk-sa.pl

Między Rydułtowami a Suminą pracował specjalny pociąg, który wymienił 6,5 km toru. Jest także 7 km nowej sieci trakcyjnej. Poprawiło się także bezpieczeństwo na czterech przejazdach kolejowo-drogowych. Przy ul. Sportowej w Suminie oraz przy ul. Pogwizdowskiej w gminie Gaszowice zamontowano sygnalizację świetlną i dźwiękową. Na pozostałych przejazdach wymieniono urządzenia.

Fot.Katarzyna Głowacka / plk-sa.pl

Roboty wykonane na odcinku Rydułtowy – Sumina wpisują się w uzyskane w 2019 roku efekty prac na liniach od Chybia przez Żory, Rybnik, Suminę do Nędzy, prowadzone z wykorzystaniem środków unijnych POIiŚ. Skrócił się wówczas czas podróży i zwiększyła dostępność do kolei dzięki przebudowie stacji i przystanków.

Prace wykonało Pomorskie Przedsiębiorstwo Mechaniczno – Torowe Sp. z o.o., spółka zależna PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. w ramach zadania: „Rewitalizacja linii kolejowej nr 140 Katowice Ligota – Nędza tor nr 1 w km 51,135 – 57,764 wraz z robotami towarzyszącymi”.

Wartość prac to prawie 26 mln zł netto ze środków budżetowych.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 2 grudnia 2022