Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wróciły szczepienia obowiązkowe dzieci

Facebook Twitter

Wznowiono szczepienia obowiązkowe dzieci w ramach Programu Szczepień Ochronnych. Były wstrzymane w pierwszej fazie walki z pandemią koronawirusa. Teraz Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że szczepienia mają się odbywać, oczywiście przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.

Mowa głównie o szczepieniach obowiązkowych, które powinny być wykonane do 24 miesiąca życia. Umawiając dzieci na wizytę w przychodniach personel musi używać maseczek na usta i nos oraz rękawiczek jednorazowych, co ma zabezpieczyć dziecko i jego opiekunów, w przypadku bezobjawowego zakażenia personelu. Mały pacjent powinien być przyjmowany w odzieży ochronnej, a gabinet i znajdujące się w nim sprzęty powinny być dezynfekowane po każdej wizycie.

Ponadto szczepienia powinny być wykonywane w pomieszczeniach, w których nie przyjmuje się osób chorych. Jeśli przychodnia nie ma np. osobnego wejścia dla dzieci zdrowych i dzieci chorych, wtedy dzieci na szczepienia należy umawiać w innych godzinach, choćby porannych 1-2 razy w tygodniu, wtedy nie ma ryzyka kontaktu z osobami z infekcją. Termin każdej wizyty dziecka w przychodni trzeba wcześniej ustalić telefonicznie.

Warto dodać, że dzieci przebywają obecnie w izolacji, specjaliści podkreślają, że czas przebywania dzieci w domach, a nie w żłobkach i przedszkolach zmniejsza u nich ryzyko infekcji.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 czerwca 2023