Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wspaniały wieczór kabaretowy! Andrzej Poniedzielski wystąpi w Wodzisławskim Centrum Kultury

Facebook Twitter

Przed nami wspaniały wieczór kabaretowy. Dużo inteligentnej satyry, humoru i piosenki. Wszystko to w doskonałej oprawie mistrza słowa Andrzeja Poniedzielskiego. Ten ze swoim najnowszym programem „BA” wystąpi na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury 24 maja o godz. 19:00.

Andrzej Poniedzielski

Artysta, którego nie trzeba zanadto przedstawiać. Znany polskiej scenie jako satyryk, humorysta, poeta, aktor, autor piosenek m.in. dla Grzegorza Turnaua, Edyty Geppert, Dawida Podsiadło. Mistrz Mowy Polskiej i Ambasador Polszczyzny 2016. Mówi o sobie, że nie jest ani poetą, ani twórcą. Satyryk, a zwłaszcza refleksyjny, ma prawo tak z siebie żartować. Ma na koncie parę setek wierszy, wiele piosenek pisanych m.in. dla Elżbiety Adamiak, Edyty Geppert, Anny Marii Jopek, do muzyki m.in. Zygmunta Nahornego, Jerzego Satanowskiego, Seweryna Krajewskiego. To jeden z niekwestionowanych mistrzów subtelnego dowcipu i poezji rodem z krainy łagodności.

Recital Andrzeja Poniedzielskiego to prawdziwy rarytas dla wielbicieli inteligentnej, myślącej satyry, przeciwstawiającej się medialnym trendom. Znany bard łączy w swoich tekstach poetyckie frazy i ostrze ironii. Wszystkich zmęczonych prozą dnia codziennego zapraszamy na spotkanie z poetyckim poczuciem humoru Andrzeja Poniedzielskiego

– mówią twórcy trasy artysty.

Koncert pt. „BA” to koncert jubileuszowo-urodzinowy Andrzeja Poniedzielskiego „67”, będący jednocześnie wydarzeniem promującym nową płytę o tym samym tytule. W programie: satyryczne komentarze do aktualnej rzeczywistości w formie piosenek i monologów. Wieczór humoru niezwykle inteligentnego, a zarazem „łagodnego”. Teksty Andrzeja Poniedzielskiego (a także jego osoba i swoisty, urokliwy sposób bycia na scenie) pozwalają na zatrzymanie się w pędzie prozaicznej codzienności i przypomnienie sobie o całej poezji życia, o marzeniach, tęsknotach i miłości.

mat. prasowe

Bilety do nabycia w kasie WCK i sprzedaży online. Kasa czynna na pół godziny przed seansami filmowymi i wydarzeniami oraz w czwartki w godzinach 10:00-12:00. Zakup biletu jest równoznaczny z zapoznaniem się z regulaminem. Warunki uczestnictwa w wydarzeniach określa Regulamin udziału w seansach Kina Pegaz oraz w innych wydarzeniach artystycznych w Wodzisławskim Centrum Kultury w trakcie pandemii COVID-19 w Polsce. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania/przeniesienia imprezy w razie wprowadzenia obostrzeń w walce z wirusem COVID-19.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022