Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wsparcie dla przedsiębiorców. Rybnik zapowiada cykl szkoleń

Facebook Twitter

Wraz z nowym rokiem rusza inicjatywa „Rybnik dla biznesu”, której celem jest wspieranie szeroko pojętej przedsiębiorczości w mieście. Chodzi o regularne spotkania.

Listopadowa konferencja Rybnik dla biznesu

Inicjatywa Miasta Rybnika jest odpowiedzią na potrzeby przedsiębiorców, które zostały przekazane podczas spotkań bezpośrednich oraz w ankietach zebranych po listopadowej konferencji Rybnik dla Biznesu.

W ramach cyklu spotkań Rybnik dla biznesu, co kwartał zapraszamy do wzięcia udziału w spotkaniach edukacyjnych, których tematyka związana będzie z rozwojem przedsiębiorczości m.in. w obszarze mediów społecznościowych i e-commerce. Zależy nam, aby treść przekazywanej wiedzy odpowiadała naszym odbiorcom, stąd też już dzisiaj zachęcamy do kontaktu z Wydziałem Strategii i Obsługi Inwestora i przekazania nam swoich propozycji dotyczących tematów, które warto poruszyć w trakcie spotkań

– mówi Dawid Strupowski, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. Obsługi Inwestorów.

Spotkania będą nie tylko sposobem na uzupełnienie wiedzy, ale również możliwością do nawiązania kontaktów biznesowych dla firm już działających na rynku. Dla tych, którzy planują rozpocząć działalność gospodarczą będzie to z kolei okazja do uzyskania wskazówek na temat tego, jak przygotować się do otwarcia własnego biznesu.

Każdy projekt wsparcia przedsiębiorczości wymaga współpracy instytucji związanych z biznesem, dlatego zaprosiliśmy do współpracy naszych partnerów czyli Powiatowy Urząd Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i Urząd Skarbowy.

Dzięki połączonym siłom uruchomiona zostanie również akademia halo!Biznes – cykl comiesięcznych spotkań organizowanych w punkcie halo!Rybnik, skierowanych do wszystkich zainteresowanych szeroką tematyką prowadzenia firmy – zarówno od strony uregulowań prawnych, poszukiwania klienta docelowego, metod zwiększenia sprzedaży, jak i w obszarze umiejętności miękkich, związanych m.in. z ograniczaniem rotacji pracowników

– dodaje Barbara Kolibska z Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora Urzędu Miasta Rybnika.

Pierwsze spotkanie w ramach inicjatywy Rybnik dla biznesu odbędzie się już w lutym br.,
a jego tematem będzie świadome budowanie marki w social mediach oraz kanały i sposoby tworzenia contentu. Szczegóły pojawią się już wkrótce na stronie rybnik.eu/biznes oraz w mediach społecznościowych. Tam też będziemy informować o wszystkich działaniach w ramach inicjatywy Rybnik dla biznesu.

Kontakt do Wydziału Strategii i Obsługi Inwestora:
Urząd Miasta Rybnika
ul. Bolesława Chrobrego 2
44-200 Rybnik
e-mail: inwestor@um.rybnik.pl
tel.: 32 43 92 267

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 lipca 2024