Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wsparcie dla szpitali w regionie. Każda pomoc jest na wagę złota

Facebook Twitter

O wsparciu dla szpitali płynącym nie tyko od lokalnych przedsiębiorców, ale głównie od mieszkańców regionu mówimy w Radiu 90. Choć lecznice w ramach własnych środków dbają o zaopatrzenie, to w czasie pandemii i walki z koronawirusem każda pomoc jest na wagę złota.

Przyznaje to Marcelina Kowalska, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Jastrzębiu:

Od początku walki z epidemią nasz szpital otrzymuje ogromne wsparcie, płynące między innymi ze strony fundacji, firm lokalnie działających, dużych koncernów. Natomiast potrzeby szpitala są ogromne, w związku z tym chętnie przyjmujemy środki ochrony osobistej takie jak maseczki, fartuchy, kombinezony. Ostatnio również zastosowanie na oddziałach covidowych znalazły wody 0,5 litowe niegazowane, pojemniki jednorazowe, produkty jednorazowego użytku w które można spakować żywność. Wszystko to bardzo nam pomaga jako szpitalowi.

Sukcesem zakończyła się akcja zorganizowana przez strażaków ochotników, którzy zbierali wodę i koce dla szpitala w Rybniku. O pomoc dla Szpitala Śląskiego w Cieszynie apelowali z kolei mieszkańcy: na OIOM trafiły się koce i pościel.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj