StartWiadomości Wiadomości dnia

Wspólny kierunek z Politechniką Śląską? Plany Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku

Od roku w Rybniku działa Wydział Biznesu, Finansów i Administracji. To on przyciąga młodzież do studiowania na rybnickim kampusie:

O ile dojazd do Rybnika nie jest problemem, o tyle problemem dla władz uczelni mogą być zmiany w finansowaniu uczelni przygotowywane przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Przyznał to w rozmowie z Arkadiuszem Żabką profesor Robert Tomanek rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach:

Rybnicki wydział Uniwersytetu Ekonomicznego podpisał także dziś umowę o współpracy z dwoma szkołami. To Zespół Szkół Ekonomiczno Usługowych w Rybniku oraz Zespół Szkół nr 2 im. Józefa Tischnera w Żorach. Władze Uniwersytetu Ekonomicznego myślą również o poszerzeniu oferty dla studiujących w Rybniku. Ma to być wspólny kierunek z Politechniką Śląską – zdradza nam rektor Tomanek:

Dodajmy, że na Politechnice Śląskiej w Rybniku naukę w tym roku rozpoczęło 45 studentów, w sumie 450 osób kształci się na tej uczelni. Z kolei na rybnickim wydziale katowickiej uczelni studiować będzie ponad 240 studentów. To w sumie niespełna 700 osób, gdy na terenie kampusu funkcjonował jeszcze Uniwersytet Śląski, w Rybniku studiowało kilka tysięcy osób.

rybnik-ue-2016-2

Zostaw komentarz