Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WSS w Rybniku: Pieniądze z tytułu dodatku covidowego dopiero będą wypłacone

Facebook Twitter

Pieniądze z tytułu dodatku covidowego za grudzień dla pracowników Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rybniku dopiero będą wypłacone. Kiedy, tego nie wiadomo - przyznaje rzecznik WSS nr 3 w Rybniku Szymon Kędzierski. W ubiegłym tygodniu rzecznik lecznicy zapewnił nas, że za grudzień i styczeń dodatek covidowy był wypłacony dla wszystkich pracowników SOR-u. Spotkało się to z Waszą reakcją. W mailach pisaliście, że nie wszyscy takie wynagrodzenie otrzymali.

Teraz Szymon Kędzierski prostuje swoje słowa:

Szymon Kędzierski: Jeśli chodzi o pieniądze za grudzień, to dopiero przyszły te pieniądze z funduszu zdrowia i dopiero będą wypłacane. My nie możemy wypłacić pieniędzy tak jakby z innej puli, tylko musieliśmy czekać, aż te pieniądze przyjdą z funduszu zdrowia.

Radio 90: Dlaczego w takim razie taka informacja się pojawiła z ust Pana rzecznika wcześniej?

Szymon Kędzierski: Być może jest to błąd komunikacji, aczkolwiek jest to już wyjaśnione.

Radio 90: To kiedy faktycznie te pieniądze będą na kontach pracowników?

Szymon Kędzierski: Jeszcze nie da się określić, kiedy zostaną one wypłacone.

Radio 90: Terminu nie potrafi Pan podać?

Szymon Kędzierski: Na razie nie da się określić terminu.

Rzecznik szpitala odniósł się też do informacji w sprawie nieprzedłużania umów na czas określony z niektórymi pracownikami. Jak twierdzi, każda decyzja jest wnikliwie analizowana, a w rybnickim szpitalu nie brakuje personelu:

Szymon Kędzierski: Było to spowodowane tym, że te umowy nie są przedłużane nadwyżką personelu. Koszty z poprzedniego roku, o których informowaliście, czyli ponad 30 mln zadłużenia szpitala, nie wzięły się znikąd. My musimy ucinać te koszty. Każde to przedłużenie umowy jest wnikliwie analizowane.

Radio 90: Czyli szpital nie poszukuje pielęgniarek, nie poszukuje lekarzy?

Szymon Kędzierski: Nie ma problemu z brakiem personelu.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 3 w Rybniku ma 102 mln złotych długu i 34 mln strat za 2020 rok. W grudniu ubiegłego roku doszło do zmiany dyrekcji lecznicy. Nowa administracja zapowiada wdrożenie plany naprawczego. Ten analizowany jest w Urzędzie Marszałkowskim w Katowicach.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 lipca 2024