Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wstrząs w kopalni Marcel, dwóch górników poszkodowanych

Facebook Twitter

Dwóch górników poszkodowanych w wyniku wstrząsu w KWK Marcel w Radlinie. W nocny zatrzęsły się domy w okolicach Radlina, Wodzisławia czy Rybnika. Informowaliście nas o tym w mailach do naszej redakcji. Jak się okazało, doszło do niego wczoraj (04.11.) o godzinie 22.40.

Był to wstrząs wysokoenergetyczny na poziomie 900 metrów – mówi Radiu 90 rzecznik Polskiej Grupy Górniczej, Tomasz Głogowski:

Tomasz Głogowski: W zagrożonym rejonie było 22 górników, którzy prowadzili prace likwidacyjne, nie było tam wydobycia. Ci górnicy ostali bezpiecznie wycofani na powierzchnię, bezpiecznie wyjechali. Po wyjechaniu okazało się, że dwaj górnicy mają niegroźne obrażenia ciała. Obrażenia, które na szczęście nie zagrażają życiu naszych pracowników. Są to otarcia, w jednym przypadku chyba uraz oka. Zostali skierowani do szpitala w Rybniku, mamy nadzieję, że ci górnicy szybko wrócą do zdrowia.

W miejscu, w którym doszło do zdarzenia, nie ma żadnych widocznych skutków wstrząsu – dodaje Tomasz Głogowski:

Tomasz Głogowski: W tamtym rejonie prace są na teraz oczywiście wstrzymane, natomiast po posiedzeniu specjalnej komisji będziemy więcej, jeżeli chodzi o przyczynę tego wstrząsu. Nie były prowadzone tam prace wydobywcze, były tam prowadzone prace likwidacyjne.

Dodajmy, że Polska Grupa Górnicza odebrała 4 telefony z informacją o wstrząsie. Na razie nie ma żadnych informacji o ewentualnych szkodach, jakie miałaby powstać na powierzchni.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 22 lutego 2024