Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wstrząsy w kopalniach. Kolejny był dzisiejszej nocy

Facebook Twitter

Kolejny wysokoenergetyczny wstrząs w regionie, tym razem w Ornontowicach. Jak podało Centrum Zarządzania Kryzysowego śląskiego wojewody, doszło do niego wczoraj (23.10) po 10.00 w kopalni Budryk z JSW, był to wstrząs wysokoenergetyczny (o energii 2,3E6J), zlokalizowany 110 m za frontem ściany. Załoga została bezpiecznie wycofana.

Wstrząsy w kopalniach

Był to wstrząs wysokoenergetyczny (o energii 2,3E6J), zlokalizowany 110 m za frontem ściany. Załoga została bezpiecznie wycofana.

Takich zdarzeń jest coraz więcej, przyznał prezes PGG Leszek Pietraszek, otwierając wczoraj (23.10) pierwsze spotkanie grupy do spraw wstrząsów i tąpań, jaka zaczęła prace. To gremium eksperckie. Prezes WUG Piotr Litwa potwierdza, ze zdarzeń jest więcej, jest też coraz mniejsza akceptacja społeczna dla szkód górniczych i wstrząsów. Wiceprezes ds. produkcji Marek Skuza zaproponował, aby pierwszym z obszarów, jakim dokładniej przyjrzą się eksperci, był ruch wydobywczy Wesoła, gdzie rozpoznano niepokojącą aktywność sejsmiczną górotworu. Specjaliści zajmą się także analiza sytuacji w kopalni Rydułtowy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj