Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”. Wystawa akwareli w Skoczowie

Facebook Twitter

Sielskie krajobrazy, delikatnie rozmyte kontury, pastelowe kolory, przezroczystość, zróżnicowane nasycenie koloru – efekt pracy Państwa Wilczków będzie można podziwiać już wkrótce w ramach wystawy zorganizowanej przez MCK „Integrator” w galerii ARTadres.

Wystawa prac akwareli, techniki uważanej za jedną z trudniejszych, wymagającej niezwykłej precyzji, potrwa od 6 sierpnia do 3 września 2021 roku. Jej tytuł, to słowa wielkiego retora, poety i filozofa rzymskiego – „Wszelka sztuka jest naśladowaniem natury”. To zdanie zdaje się najlepiej oddawać istotę twórczej motywacji artystów, których prace są uhonorowaniem natury.

Jolanta i Damian Wilczek pochodzą ze Śląska. Ich losy spotkały się w Technikum Budowlanym w Rybniku, gdzie rozpoczęli swoją przygodę z rysunkiem. Obecnie mieszkają w Brennej w bezpośrednim sąsiedztwie beskidzkich lasów. Natura, z którą obcują, stała się dla nich główną inspiracją do malowania akwareli. Obserwowanie i podziwianie piękna świata stale motywuje ich do twórczego działania.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj