StartWiadomości Wiadomości dnia

Wszyscy lekarze interniści z rybnickiego szpitala złożyli wypowiedzenia z pracy

Z Michałem Sieroniem, rzecznikiem WSS nr 3 w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka:

To są wszyscy lekarze poza ordynatorem i poza rezydentami, złożyli na ostatniego sierpnia wypowiedzenia, te wypowiedzenia skończą się 30 listopada. To jest na pewno kłopot dla szpitala, bo musimy albo jakoś się dogadać, spowodować, że lekarze wycofają swoje wypowiedzenia albo zmienić organizacyjnie funkcjonowanie tych oddziałów. Na tym oddziale jest 51 łóżek internistycznych i 10 nefrologicznych. Pacjenci na ten moment mogą czuć się bezpiecznie.

Powodem złożenia wypowiedzeń, zdaniem lekarzy, jest przeciążenie oddziału i brak możliwości rzetelnej opieki nad pacjentami:

Procedury internistyczne to są dość kosztowne działania, pacjenci dość długo na tym oddziale leżą, więc jest to drogi oddział. Z jednej strony niedoszacowany kontrakt, z drugiej strony brak lekarzy na rynku, co powoduje, że musimy pracować tą ilością, którą mamy.

Póki co, działa drugi oddział internistyczny w rybnickim szpitalu, w którym równolegle trwa akcja protestacyjna związków zawodowych. W tym sporze negocjacje potrwają do 20 września.

Zostaw komentarz