Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wszyscy na rowery! Bike Race Zamysłów za nami! [FOTO,WIDEO]

Facebook Twitter

300 zawodników plus 60 najmłodszych rowerzystów. Tak obsadzony był Bike Race Zamysłów. Wielkie ściganie w tej dzielnicy Rybnika odbyło się po raz drugi.

Organizatorzy, Przemysław Dorczak i Konrad Morawiec podkreślają, że chodzi o pokazanie, że na rowerach można się ścigać, ale też dojeżdżać na nich do pracy czy co niedzielę wyjeżdżać na rodzinne wycieczki:

Ta rywalizacja to poboczna rzecz, chodzi o rower i zabawę na rowerze oraz o poznanie naszej dzielnicy. Na tym nam zależało na tej imprezie. Rower w Rybniku jest tym środkiem lokomocji bardzo promowanym przez włodarzy miasta i to nas niezmiernie cieszy.

Najstarszym zawodnikiem wczorajszych (8.07.) zawodów był Andrzej Liszka, lat 74. Jak powiedział Małgorzacie Kmieciak jeździ od zawsze, głównie turystycznie, ale po całym regionie:

Powiat raciborski, powiat wodzisławski, zwiedziłem już bardzo dużo tamtejszych miejscowości. Jeżdżę tylko w niedzielę. Na tych zawodach chodziło o to, żeby ukończyć, bo brakowało w końcówce już sił (…) Dziękuję za gratulacje. 

Na Zamysłów zjechały całe rodziny, z różnych części regionu. Posłuchajcie rodziny ze Szczyrku:

Pasja rowerowa zazwyczaj przechodzi z rodzica na dziecko. Kolejny przykład to 9-letnia Lusia z Rybnika, jak przyznała trasa na Bike Race Zamysłów nie była łatwa: Tata pokazał mi jak fajnie jest jeździć i dlatego jeżdżę.

A teraz głos ma zwycięzca II Bike Race Zamysłów:

Rower dla naszego zdrowie jest bardzo wskazany– mówiła nam jedna z zawodniczek, Izabela Skorupa, lekarz rehabilitacji. I dla układu ruchu, i dla krążenia:

Polecam wszystkim. Jeśli chodzi o schorzenia kolan, to rower jest rewelacyjny, to jest podstawa. To sposób na relaks, na nadwagę, jeśli chodzi o sprawy kręgosłupa to dyskusyjna sprawa, to zależy dużo od roweru, od siodełka, zawsze polecam kupowanie roweru w sklepie specjalistycznym, to jest bardzo ważne, żeby rower był bezpieczny i nam nie szkodził.

Jak dobrać rower? Radzi Marek Fiałkowski, właściciel sklepu Bike System:

Najpierw trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie: do czego ten rower ma nam służyć. Jeśli chcemy dojeżdżać do pracy, to to będzie inny rower niż ten, który chcemy używać w sporcie czy w czasie rekreacji (…).

Na II Bike Race Zamysłów wręczono także nagrodę w konkursie Radia 90. Wygrała Karolina z Zamysłowa, która odebrała voucher o wartości 2 tysięcy złotych na nowy rower. Relacja TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj