Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wszystkich Świętych: Organizacja ruchu w regionie

Facebook Twitter

Wybierasz się na groby samochodem bądź autobusem? W ruchu drogowym i rozkładach autobusowych wprowadzono zmiany. Sprawdź przed podróżą, jak będzie wyglądała organizacja ruchu w regionie:

Fot. summa \ pixabay.com

Jastrzębie-Zdrój

 Jak informuje Międzygminny Związek Komunikacyjny w niedzielę (1.11.), obowiązywać będzie niedzielny rozkład jazdy, a więc autobusy kursować będą bez większych zmian. W Jastrzębiu-Zdroju dodatkowo uruchomionych zostanie osiem kursów na linii C17 (w zwykłą niedzielę linia ta nie funkcjonuje). Chodzi o kursy z Dworca Arki Bożka w godz.: 8:25, 9,:30, 10:20, 11:05, 12:25, 13:10, 14:35, 17:20 i powrotnych w godz.: 8:45, 9:55, 10:40, 11:40, 12:45, 14:12, 15:25, 17:39.

Racibórz

Autobusy miejskie będą kursować jak w dni świąteczne. Dodatkowo uruchomiona zostanie dodatkowa linia „J”, relacji Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja – Cmentarz Jeruzalem – Opawska Parking Lidl – Plac Konstytucji 3 Maja. Autobusy na tej linii będą kursować co 15 minut w godzinach od 9.00 – 17.00. Kursowanie autobusów ulicą Ocicką odbywać się będzie w obu kierunkach. Autobusy pozostałych linii tj. 11, 12, 13 i 15, kursują jak w dni świąteczne bez zmian. 31 października komunikacja miejska kursować będzie jak w sobotę. W “Zaduszki” czyli w poniedziałek (2.11.) – komunikacja miejska kursuje jak w dni robocze.

Rybnik

 • Cmentarz Parafialno-Komunalny

• ulica Rudzka – zakaz zatrzymywania się po prawej stronie na odcinku od skrzyżowania z ulicą Kotucza do wjazdu do domu pogrzebowego oraz po prawej stronie od skrzyżowania z ulicą Janiego do ulicy Kotucza,
• ulica Gliwicka – zakaz zatrzymywania się po obu stronach drogi na odcinku od ronda Gliwickiego do ronda Europejskiego,
• ulica Janiego – zakaz postoju na całej długości,
• ulice: Jaskółcza oraz Szczygłów – ruch jednokierunkowy od ulicy Janiego do ulicy Rudzkiej.

Parkingi przy głównym wejściu na cmentarz i przy domu pogrzebowym (Kaplica Cmentarna) przeznaczone będą dla osób mających trudności w poruszaniu się (posiadaczy obowiązujących kart parkingowych), dla pozostałych uczestników ruchu pozostawiono do dyspozycji parkingi przy ulicach: Rudzkiej, Gliwickiej (przy kąpielisku Ruda), Brudnioka i Janiego. Dla osób korzystających z parkingów przy ulicy Gliwickiej i Janiego wejście na cmentarz od ulicy Jaskółczej.

 • Dzielnica Niedobczyce

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego i zakazu zatrzymywania się na całej długości ulicy Cienistej – wjazd na parkingi przy cmentarzu od ul. Wołodyjowskiego, a wyjazd na ulicę B. Krzywoustego,

ulica Wołodyjowskiego – zakaz zatrzymywania się na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leszczyńskiego do ronda Garbocze.

 • Dzielnica Boguszowice Stare; Cmentarz Komunalny przy ul. Zadumy:

Wprowadzenie ruchu jednokierunkowego na ulicy Zadumy od ulicy Kłokocińskiej do ulicy Rajskiej i zakazu zatrzymywania się (po prawej stronie drogi).

Apelujemy do wszystkich posiadaczy pojazdów mieszkających w pobliżu cmentarzy lub mogących korzystać z komunikacji miejskiej o niekorzystanie w tych dniach ze swoich pojazdów.

W dniach od 29 października (czwartek) do 2 listopada (poniedziałek) uruchomione zostaną dodatkowe kursy linii C łączące cmentarz z centrum miasta oraz osiedlem na Nowinach.

W dniach 29.10., 30.10. i 02.11. (czwartek, piątek, poniedziałek) kursy linii C realizowane będą co godzinę od 9:00 do 17:00.

W dniach 31.10. i 01.11. kursy realizowane będą od godziny 8:00 do 21:00. Szczegółowy wykaz kursów dostępny będzie na stronie www.ztz.rybnik.pl.

Zgodnie z decyzją Prezydenta Miasta Rybnika w dniach (31.10. i 01.11.) przejazdy na linii C będą możliwe bez konieczności rejestracji przejazdu i zakupu biletu.

Przebieg trasy linii C:

• Rybnik Północ Rudzka Cmentarz (przystanek obok wejścia na cmentarz od ul. Rudzkiej)
• Rybnik Północ Wawok
• Rybnik Północ Janiego
• Rybnik Północ Gliwicka Szpital
• Rybnik Śródmieście Plac Wolności
• Rybnik Śródmieście Sąd
• Rybnik Śródmieście Franciszkanie
• Rybnik Smolna Reymonta
• Rybnik Maroko Nowiny Raciborska
• Rybnik Maroko Nowiny Chabrowa
• Rybnik Maroko Nowiny Szkoła
• Rybnik Maroko Nowiny Budowlanych
• Rybnik Dworzec autobusowy
• Rybnik Północ Rudzka Cmentarz (przystanek obok wejścia na cmentarz od ul. Rudzkiej)

Na ul. Kotucza w obrębie skrzyżowania z ul. Cmentarną oraz na ul. Gotartowickiej w obrębie cmentarza zostaną utworzone dodatkowe przystanki do obsługi podróżnych.

Fot. K. Kesten/ rybnik.eu

Żory

Zmieniona organizacja ruchu w Żorach w związku z dniem Wszystkich Świętych. Od piątku (30.10.) od godz. 8.00 do poniedziałku (2.11.) do godz. 8.00 będzie obowiązywała zmieniona organizacja ruchu drogowego przy nekropoliach w mieście.
 • Cmentarz Komunalny ul.Komunalna

Wprowadza się ruch jednokierunkowy na ul. Komunalnej. Wjazd na parking przy cmentarzu będzie możliwy od ul. Rybnickiej, natomiast wyjazd w stronę al. Armii Krajowej.

 • Cmentarz Parafialny ul. Smutna i Prawnicza

Droga ul. Smutnej zamknięta na odcinku od wjazdu na parking do skrzyżowania z ul. Nową. Dojazd do cmentarza od strony ul. Smutnej będzie możliwy tylko do parkingu. Ponadto wprowadza się ruch jednokierunkowy w drodze ul. Prawniczej na odcinku od parkingu przy bloku nr 6 os. Korfantego do skrzyżowania z ul. Sądową. Kierujący mają możliwość wjazdu na parking od strony ul. Osińskiej, natomiast wyjazd będzie możliwy ul. Prawniczą w stronę ul. Sądowej.

 • Cmentarz Parafialny przy ul. Zbożowej

Wprowadza się ruch jednokierunkowy na całej długości drogi. Wjazd na cmentarz będzie możliwy od ul. Rolniczej, natomiast wyjazd ul. Zbożową do skrzyżowania z ul. Wodzisławską.

 • Cmentarz Komunalny przy ul. Lazurowej

Wprowadza się ruch jednokierunkowy na odcinku ul. Lazurowej od skrzyżowania z ul. Harcerzy Buchalików do skrzyżowania z ul. Pańskie Łąki. Dojazd do cmentarza będzie możliwy ul. Lazurową bądź ul. Pańskie Łąki, natomiast wyjazd z cmentarza będzie możliwy ul. Pańskie Łąki, następnie ul. Wiklinową do ul. Harcerzy Buchalików i do ul. Lazurowej.

fot. zory.pl

Cieszyn

Od środy (28.10.) zmieniła się organizacji ruchu w rejonie Cmentarza Komunalnego przy ul. Katowickiej w Cieszynie. To największa nekropolia w mieście. Do poniedziałku 2 listopada włącznie, zostanie wyłączony jeden pas ruchu, wzdłuż ogrodzenia cmentarza komunalnego przy ul. Katowickiej. Pas ten został przeznaczony na tymczasowy parking dla osób odwiedzających groby swoich najbliższych.Jak informuje cieszyński Miejski Zarząd Dróg, istnieje możliwość parkowania na płycie targowiska przemysłowego przy ul. Katowickiej.

Powiat Wodzisławski

Wodzisław:ul. Jodłowa – na całej długości zakazy zatrzymywania,ul. Bogumińska cmentarz komunalny – ruch jednokierunkowy od ul. Bogumińskiej do ul. Skrzyszowskiejul. Marii Skłodowskiej-Curie – dwustronny zakaz zatrzymywania, ruch jednokierunkowy od ul. Bolesława Chrobrego (w rejonie kościoła);

 • Marklowice:

cmentarz przy ul. Cmentarnej – całkowite zamknięcie drogi dla ruchu kołowego;

 • Radlin:

cmentarz przy ul. Henryka Sienkiewicza – ruch jednokierunkowy na ulicach Sienkiewicza i Cmentarnej (na całym odcinku), na ulicy Sienkiewicza miejsca postojowe na wysokości cmentarza przeznaczone wyłącznie dla pojazdów osób niepełnosprawnych,ul. Kwiatowa – ruch jednokierunkowy od ul. mjr. Piotra Iwanowicza Rogozina w kierunku ul. Mariackiej;

 • Rydułtowy:

cmentarz przy ul. Jacka – ruch jednokierunkowy wjazd od ul. Raciborskiej (od strony Rybnika), jednostronny zakaz zatrzymywania,cmentarz przy ulicy Franciszka Blachnickiego – zakaz wjazdu w kierunku cmentarza od strony ulicy Marcina Strzody, ruch jednokierunkowy na odcinku od parkingu przy ulicy Franciszka Blachnickiego do ulicy Marcina Strzody:

 • Pszów:

ul. Niepodległości – ruch jednokierunkowy i zakaz zatrzymywania się na odcinku od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Ignacego Paderewskiego,ul. Polskiej Organizacji Wojskowej (ul. POW) – ruch jednokierunkowy od ul. Bohaterów Westerplatte do ul. Pawła Skwary;ul. Dolna – ruch jednokierunkowy od ul. Stefana Okrzei do ul. Krzyżowej;

 • Gołkowice:

ul. Cmentarna – ruch jednokierunkowy od ul. Wyzwolenia do ul. Jana III Sobieskiego;

 • Godów:

ul. Słoneczna – ruch jednokierunkowy od ul. 1 Maja do ul. Szkolnej;

 • Czyżowice:

ul. Polna – ruch jednokierunkowy od ul. Dworcowej (przy posesji nr 15) do ul. Polnej (rejon posesji nr 40).

Przypominamy, że cała Polska znajduje się w czerwonej strefie. Pamiętajmy o trwającej pandemii koronawirusa. Tam, gdzie możemy unikajmy ludzi, jeśli jest to możliwe wybierzmy się na cmentarz w innym terminie – piątek, sobotę lub poniedziałek.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj