Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Wszystko spłonęło”. W hali w Stanicy prowadzono dwie firmy [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

"Wszystko spłonęło"- mówią reporterowi Radia 90 poszkodowani w pożarze w Stanicy w gminie Pilchowice, to właściciele hali, która spłonęła dziś (9.06.) nad ranem. Z wiadomości Radia 90 wiecie, że spłonęły maszyny do produkcji opakowań foliowych.

W środku budynku przy ulicy 1 maja prowadzone były dwie firmy, znajdowały się tam maszyny do produkcji opakowań foliowych, składowana była także folia do kwiatów.

W Knurowie słyszałem tylko syreny, a potem dowiedziałem się od koleżanek z pracy, że pali się firma. Jest jak jest.

Radio 90: Co było w środku?

Cały towar i maszyny, dwie firmy są tam prowadzone. Tam były opakowania do kwiatów, folia kwiatowa i spożywcza. Tamta strona, magazyn, hale, wszystko spłonęło. Towar wzięty na termin płatności, teraz trzeba będzie spłacać a towaru nie ma.

Sytuację w miarę szybko udało się opanować

– mówił Radiu 90 Jacek Szczypiorski, zastępca komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Gliwicach:

Jacek Szczypiorski: Mieliśmy do czynienia z pożarem hali na powierzchni niespełna 1000 metrów, tworzywa sztuczne zapaliły się w głównej mierze, to było po godzinie 4.00. Teraz sytuacja  jest już opanowana, trwa przelewanie i dogaszanie pogorzeliska. Mamy 15 zastępów, w tym dwie drabiny, które tu były niezbędne do działania. Mamy zastępy z Knurowa, z OSP i z sąsiedniego miasta Rybnika.

Na miejscu był nasz reporter Przemek Niedźwiecki. Na razie nie ustalono strat ani wstępnej przyczyny pojawienia się ognia.

Zobacz film:

Zobacz zdjęcia z miejsca zdarzenia:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj