Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybierają projekty do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego w Radlinie

Facebook Twitter

Po raz pierwszy, od dziś (21.11.) radlinianie mogą głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim. Rewitalizacja zieleni, stacje naprawy rowerów, ekologiczna ławka do ładowania telefonów, streetworkout, festyn na Głożynach, boisko do plażówki w parku leśnym czy zielona klasa w centrum - tak wyglądają propozycję w pierwszej edycji. Głosowanie potrwa dwa tygodnie (do 6 grudnia).

fot. MAKY_OREL \ pixabay.com

Głosy mieszkańców odbierane są w 5 punktach: w OPS-ie, w MOSiR-ze, w Szkole Podstawowej nr 3 na Głożynach, w Szkole Podstawowej nr 4 na Obszarach oraz w Urzędzie Miejskim. Można także głosować przez internet. W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego w Radlinie przeznaczono kwotę 200 tys. zł. Aby projekt mógł zostać zrealizowany, musi otrzymać minimum 50 głosów.

Można oddać głos internetowo przez serwis TUTAJ – klikamy na wybrany projekt z „Listy Projektów” i wypełniamy formularz do głosowania. Podajemy nr PESEL i otrzymujemy smsa z potwierdzeniem.

UWAGA! Jedna osoba może oddać głos na jeden projekt! W głosowaniu może wziąć udział każdy mieszkaniec czy mieszkanka Radlina, którzy ukończyli 16 rok życia.

Projekty na które można oddać głos:

1. Rewitalizacja terenów zielonych miasta Radlin:
Projekt polegający na wapnowaniu terenów zielonych w mieście, w celu odkwaszenia gleby i poprawienia jej jakości ekologicznej.

2. Napraw se koło! Samoobsługowe stacje naprawy rowerów:
Projekt zakłada stworzenie 5 punktów napraw rowerów na terenie miasta, m.in. przy urzędzie miejskim, tężni czy przy parku leśnym.

3. Bezpieczne użytkowanie siłowni plenerowej typu streetworkout:
Projekt zakłada organizacje pokazowych warsztatów ćwiczeń z użyciem masy własnego ciała na urządzeniach typu streetworout. Po projekcie sprzęt (w wersji mobilnej, tzn. łatwy do szybkiego montażu w wybranym miejscu) byłby udostępniony zainteresowanym mieszkańcom tak by mogli z niego korzystać.

4. Wieść niesie – piłka plażowa w lesie:
Projekt zakłada stworzenie boiska do piłki plażowej na terenie Parku Leśnego na Obszarach.

5. Szwarne karlusy i gryfne frelki szukują imieninowe gierki:
Projekt dotyczy organizacji festynu przy SP nr 3 związanego z planami nadania placówce patrona.

6. Ekologiczna ławka solarna w Radlinie:
W ramach tego projektu planowane jest stworzenie ławki z panelów fotowoltaicznych, która będzie produkowała energię elektryczną z promieni słonecznych i dawała możliwość podładowania telefonów czy tabletów. Ławka miałaby stanąć w centrum.

7. Zielona sala – umysł wyzwala:
Projekt zakłada budowę i wyposażenie zewnętrznej sali do edukacji ekologicznej i obserwacji przyrody. Z sali korzystać będą mogli uczniowie radlińskich szkół, czy organizacje pozarządowe (np. harcerze) prowadzące zajęcia z młodzieżą.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj