Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybierasz się na spotkanie z prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej? Sprawdź zasady bezpieczeństwa

Facebook Twitter

Od strony ulicy księżnej Konstancji oraz Marszałka Józefa Piłsudskiego. Tam wyznaczono miejsca, żeby wejść na wodzisławski rynek na spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą. Głowa państwa przyjeżdża do regionu, z wiadomości radia 90 wiecie, że wizyta wzbudza ogromne emocje, między innymi wśród samych samorządowców.

fot. Andrzej Hrechorowicz/KPRP; źródło: www.prezydent.pl

W planie wizyty jest złożenie kwiatów przed pomnikiem Powstańców Śląskich oraz tablicą upamiętniającą mieszkańców ziemi wodzisławskiej, którzy zginęli w walce o wolność i niepodległość, a także w obozach koncentracyjnych. O 17.00 rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami.

Do chętnych do udziału w tym spotkaniu organizatorzy kierują apel, aby przestrzegać przepisów w związku z bezpieczeństwem. Ochrona będzie sprawdzać, czy respektowany jest zakaz wnoszenia materiałów niebezpiecznych, jak broń, materiałów łatwopalnych, nie można wnosić petard czy fajerwerków. Na liście rzeczy zakazanych są także: gaz łzawiący, opakowania szklane, noże, pilniki, kije baseballowe, a nawet ostro zakończone parasole. Wizyta ma potrwać według planów do 18.15.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj