Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybierz się na koncert i pomóż dzieciom

Facebook Twitter

Przed nami wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury pojawi się Kuba Blokesz wraz z Piotrem Machalicą i Martyną Czech. Koncert charytatywny "Szkice", odbędzie się 9 kwietnia, a cały dochód ze sprzedaży cegiełek trafi do podopiecznych Fundacji „Wspólnota Dobrej Woli".

Koncert „Szkice” to ponad 90 minut ciekawych doznań muzycznych. Program złożony jest z poezji i prozy ukraińskich poetów współczesnych, premierowo przetłumaczonych na język polski. Jest to opowieść o „mieście pod sypiącymi się murami”, którego przeszłość odbija się echem w ciemnych zaułkach ulic. To również dialog młodzieńczego zachwytu ze wspomnieniami, które kryją stare kamienice. Autorem muzyki jest Kuba Blokesz, a teksty prozatorskie wykonuje Piotr Machalica. „Szkice” będą rozwinięciem programu z płyty o nowe piosenki, nowe teksty i nowe historie. Koncert będzie okazją do wsparcia działań Fundacji „Wspólnota Dobrej Woli”. Kubie Blokeszowi, Piotrowi Machalicy oraz Martynie Czech akompaniować będzie czteroosobowy zespół muzyków (fortepian, wiolonczela, kontrabas i perkusja).

Kuba Blokesz:

„Śpiewasz jakbyś miał 80 lat… i to jest komplement!”, powiedział o Blokeszu Andrzej Poniedzielski. Pochodzi z Pszowa. Rocznik ’91. Śpiewa piosenki napisane przez siebie, a czasem tłumaczenia i piosenki innych autorów. Nieustannie towarzyszy mu gitara. Laureat kilkunastu festiwali piosenki (m.in. Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Pamiętajmy o Osieckiej, Spotkania Zamkowe, Festiwal Twórczości „Korowód”, Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja”, OFPA). Występował w koncertach i spektaklach muzycznych. Współpracował z takimi artystami jak: Andrzej Poniedzielski, Elżbieta Adamiak, Roman Kołakowski, Stefan Brzozowski. Ma na koncie debiut fonograficzny pt. „Lwów. Szkice Miejskie”.

Koncert odbędzie się 9 kwietnia o godzinie 17:00 w Wodzisławskim Centrum Kultury.

Całkowity dochód z koncertu zostanie przekazany na Wodzisławski Ośrodek Rehabilitacji i Terapii Dzieci i Młodzieży.

Cegiełki w cenie 25 zł do nabycia w kasie Wodzisławskiego Centrum Kultury.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj