Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybierz świadomie i zgodnie z tym, co lubisz!

Facebook Twitter

O tym, że praca ma przynosić satysfakcję w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery mówiono na konferencji w Rybniku. Na Uniwersytecie Ekonomicznym spotkali się doradcy zawodowi, przedstawiciele uczelni i urzędu pracy, samorządowcy i studenci.

By wspólnie dyskutować o wyzwaniach, jakie stawia rynek przed rozpoczynającymi karierę, ale też przed pracodawcami:

– mówi doktor Kinga Hoffmann z Uniwersytetu Ekonomicznego w Rybniku. Obecnie każdy, nawet anonimowo może ocenić swojego pracodawcę w sieci, dlatego tak ważne jest zabieganie o dobry wizerunek:

Zarządzanie karierą i jej planowanie to znalezienie kompromisu pomiędzy tym czego chcieliby ludzie, jakie mają dążenia i aspiracje zawodowe a tym, czego oczekuje pracodawca:

Zmienia się też postrzeganie kariery przez młodych ludzi, oni chcą się szkolić, zdobywać nowe umiejętności, łączyć pracę z nauką. Tak wynika z badań przeprowadzonych wśród studentów przez dr Kingę Hoffmann:

A Rybnickie Dni Kariery odbywają się pod hasłem „Poznaj swojego doradcę kariery”. W urzędzie pracy, ale też w punktach pośrednictwa pracy np. na terenie Czerwionki-Leszczyn zaplanowano cykl warsztatów dla uczniów z powiatu rybnickiego. Podobne zajęcia poświęcone m.in. świadomemu wyborowi dalszej drogi edukacji, zawodu organizowane będą też w wybranych szkołach.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021