Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory coraz bliżej! Minął termin rejestrowania kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów

Facebook Twitter

119 chętnych do bycia wójtem, burmistrzem lub prezydentem w samorządach w naszym regionie. Minął termin rejestrowania kandydatów w 39 naszych gminach. Jak wyglądają rejestry w komisjach wyborczych?

Kandydatów jest ponad setka, zarówno najmłodszy jak i najstarszy startuje w małej Brennej, w wyborach zmierzy się tam pięć osób, najstarszy ma 75 lat, najmłodszy – 25. To zresztą granica wieku zapisana w kodeksie wyborczym: najpóźniej w dniu głosowania kandydaci muszą mieć ukończone 25 lat. Młodzi nie muszą, ale ci urodzeni przed 1 sierpnia 1972 roku musieli też złożyć oświadczenie lustracyjne.

Najwięcej osób – sześć – startuje w wyścigu do fotela prezydenta w Rybniku i Żorach oraz – tu też niespodzianka – w wyborach na wójta Goleszowa, tam też jest sześciu kandydatów. Zresztą powiat cieszyński cały jest dobrze obstawiony – jeśli można tak powiedzieć – tylko w Zebrzydowicach, Strumieniu i Dębowcu jest po dwóch kandydatów.

Są też miejscowości w naszym regionie, gdzie w pierwszym terminie zgłoszono tylko jednego kandydata, to Godów, Lubomia, Marklowice, Kornowac, Krzyżanowice i Pietrowice Wielkie. Tam o 5 dni przedłużono termin przyjmowania kandydatów, wiec mogą się jeszcze pojawić nowe nazwiska.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj