Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory już za dwa miesiące. Listy wyborcze – Koalicja Obywatelska

Facebook Twitter

Wracamy na listy wyborcze. Sprawdzamy, dziś kto będzie kandydował w zbliżających się wyborach do sejmu i senatu. Nie wszystkie komitety wyborcze odsłoniły już karty. Znamy listę Prawa i Sprawiedliwości. Kto jeszcze podał kandydatów?

Oprócz Prawa i Sprawiedliwości swoją listę kandydatów, choć jeszcze niepełną podała także Koalicja Obywatelska. W okręgu 30 Rybnik jedynką jest obecny poseł, rybniczanin Marek Krząkała. Tuż za nim znalazł się jego kolega z ław poselskich, jastrzębianin Krzysztof Gadowski a trzecia na liście jest także posłanka ziemi raciborskiej Gabriela Lenartowicz. Czwórka to żorzanka Karolina Łukaszczyk, córka byłego wojewody śląskiego Zygmunta Łukaszczyka.

Na piątej pozycji znalazł się kandydat Nowoczesnej wchodzącej w skład koalicji, Bartłomiej Gabryś – ekonomista, wykładowca między innymi na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. szóstkę ma wodzisławianka Izabella Kozielska.

Jeszcze w tym tygodniu mamy oficjalnie poznać pozostałych kandydatów. Wtedy dowiemy się, czy z okręgu 27, w skład którego wchodzi powiat cieszyński, będzie kandydował ktoś z tamtejszych lokalnych polityków. Na razie ogłoszono 3 pierwsze osoby na liście, otwiera ją posłanka Mirosława Nykiel.

Pisaliśmy wcześniej:

Wybory już za dwa miesiące. Listy wyborcze PiS

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 marca 2023