Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory już za dwa miesiące. Listy wyborcze – PiS

Facebook Twitter

Wielkimi krokami zbliżają się wybory parlamentarne. Coraz więcej wiemy o kandydatach, którzy powalczą o mandaty posłów i senatorów. Dziś w wiadomościach Radia 90 sprawdzimy, kto z najważniejszych ugrupowań o nie powalczy.

Na początek partia rządząca czyli Prawa i Sprawiedliwości. W okręgu rybnickim „lokomotywą wyborczą” czyli jedynką na liście do sejmu jest były europoseł Bolesław Piecha. Tuż za nim minister i radny sejmiku Michał Woś a na trzecim miejscu poseł Czesław Sobierajski. Czwarty jest senator i wiceminister energii Adam Gawęda, kolejne trzy miejsca przypadły posłowi i posłankom, to: Grzegorz Matusiak, Katarzyna Dutkiewicz i Teresa Glenc. Na liście nie brakuje także byłych czy obecnych samorządowców.

Ku zaskoczeniu zabrakło jednak posła Grzegorza Janika. Dlaczego? PiS nie chce komentować tej decyzji, twierdząc, że to wewnętrzna sprawa partii. Brakuje także innego posła, Krzysztofa Sitarskiego, który zamienił ostatnio Kukiz15′ właśnie na PiS. Nieoficjalnie mówi się, że nie satysfakcjonowało go dalekie miejsce na liście. Do senatu z okręgu numer 72 będzie kandydować posłanka do sejmiku śląskiego, żona senatora Adama Gawędy, Ewa, a z okręgu 73 senator Wojciech Piecha.

W okręgu wyborczym 27, do którego należy powiat cieszyński, z siódmej pozycji na liście do sejmu startuje były burmistrz Cieszyna – Ryszard Macura oraz z dalszego miejsca były członek zarządu rady powiatu cieszyńskiego, Janusz Dziedzic.

Wybory do parlamentu odbędą się w niedzielę 13 października.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj