Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory już za dwa miesiące. Listy wyborcze – pozostałe komitety

Facebook Twitter

Powoli i stopniowo dowiadujemy się, kto chce w zbliżających się wyborach parlamentarnych ubiegać się o mandaty posłów i senatorów. W walce o miejsce w sejmie liczyć zapewne będą się jeszcze dwa komitety Lewica i PSL-Koalicja Polska z ugrupowaniem Pawła Kukiza w składzie.

Tu na razie znamy tylko „jedynki” czyli liderów list i tak w okręgu nr 30 Rybnik Zjednoczona Lewica postawiła na przedstawiciela „Wiosny” Macieja Kopca. To rybniczanin, były szef sztabu wyborczego posła do Parlamentu Europejskiego – Łukasza Kohuta, a obecnie szef jego biura poselskiego.

W okręgu nr 27, gdzie głosują mieszkańcy powiatu cieszyńskiego pierwszy na liście jest Pochodzący z podbielskiej Bystrej, polityk SLD Przemysław Koperski. Jedynką komitetu PSL-Koalicja Polska w Rybniku jest polityk PSL-u, były radny sejmiku wojewódzkiego Bronisław Karasek, w Bielsko-Białej pierwszy na liście jest były wicewojewoda śląski Mirosław Szemla.

Kto wystartuje w wyborach do senatu? Blisko jest porozumienia całej opozycji, która ma wystawić po jednym kandydacie w każdym z okręgów. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że kandydatem z okręgu Rybnik ma być były przewodniczący sejmiku śląskiego i były zastępca wójta Czerwionki-Leszczyn, Grzegorz Wolnik.

Wybory parlamentarne przypomnijmy, zaplanowano na 13 października.

O listach wyborczych pisaliśmy:

Wybory już za dwa miesiące. Listy wyborcze – Koalicja Obywatelska

Wybory już za dwa miesiące. Listy wyborcze – PiS

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 19 maja 2022