Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybory samorządowe także za naszą południową granicą

Facebook Twitter

Czesi głosowali na lokalne władze w pierwszy weekend października (7.10.). W Czeskim Cieszynie zawarto już porozumienie koalicyjne pomiędzy trzema zwycięskimi podmiotami.

Koalicja TAK – Nestranci – KDU-CSL będzie miała 16 głosów w 27-osobowej radzie. Nowe kierownictwo miasta zostanie utworzone podczas posiedzenia założycielskiego, które odbędzie się pod koniec października.

Przedstawiciele trzech partii podczas negocjacji doszli do konsensusu w sprawie wsparcia usług społecznych, sportu i programów profilaktycznych. Następnie, w sprawie dalszego usprawnienia urzędu, otwartości ratusza dla obywateli, a także inwestycji i naprawy istniejącej nieruchomości. Miasto przygotowuje się do realizacji dużych inwestycji w najbliższej przyszłości. Mimo, że zaczął się projekt związany z halą sportowa, to będzie realizacja terminalu komunikacyjnego łączącego dworzec autobusowy z parkingiem, rewitalizacja ulicy Nádražní i nowa ścieżka rowerowa. Miasto również przygotowuje się do uroczystości związanych ze 100-leciem istnienia, co przypada w 2020 roku.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 marca 2021