Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch butli z gazem w domu w Jastrzębiu- Zdroju. Jedna osoba nie żyje, druga trafiła do szpitala

Facebook Twitter

Jedna ofiara śmiertelna, jedna poszkodowana w wyniku wybuchu butli z gazem, do jakiego doszło w sobotę około godziny 15:00 w jednym z budynków jednorodzinnych w Jastrzębiu- Zdroju przy ulicy Komuny Paryskiej.

Zginął 55-letni mężczyzna, jego matka trafiła do szpitala. Na miejscu był Arkadiusz Żabka, który rozmawiał z jednym z sąsiadów i Łukaszem Cepielem rzecznikiem Straży Pożarnej w Jastrzębiu- Zdroju:

Akurat wychodziłem z domu i było łupnięcie. Zobaczyliśmy dym, wielki huk. Sąsiadka mówiła, że miał cztery butle z gazem w domu, jedna pusta a reszta załadowana.

Łukasz Cepiel

Łukasz Cepiel: Wiemy, że jest jedna ofiara śmiertelna, jedna osoba jest poszkodowana. W momencie przyjazdu zastępów na miejsce zdarzenia okazało się, że osoba jest przytomna, w szoku. Została przetransportowana przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Na ten moment po przeszukaniu przez psy ratownicze stwierdzono, że nie ma żywych osób, poszkodowanych na miejscu zdarzenia. Obiekt jest o naruszonej konstrukcji, część ścian została wypchnięta na skutek przyrostu ciśnienia i wybuchu na zewnątrz oraz stropodach, którym kryty jest budynek, uległ uszkodzeniu.

Budynek to bliźniak całość została wyłączona z użytkowania.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023