Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch butli z gazem w familoku w Czerwionce-Leszczynach. Są poszkodowani [WIDEO] [AKTUALIZACJA]

Facebook Twitter

Wybuch butli z gazem w jednym z familoków w Czuchowie, to dzielnica Czerwionki-Leszczyn. Do eksplozji doszło tuz przed godz. 11.00 w budynku przy ulicy Waryńskiego. Jak dowiedziało się Radio 90 prawdopodobnie wybuchła butla turystyczna, dwie osoby są poszkodowane.

Aktualizacja (godz. 13:40):

Mamy nowe informacje w sprawie wybuchu butli gazowej w Czuchowie. Obaj mężczyźni, którzy w chwili wybuchu przebywali w mieszkaniu byli pijani. 48-latek miał 0,7 promila alkoholu, a 54-latek 3,2 promila. Pierwszy z nich został zabrany do szpitala na obserwację, ma poparzone brwi, drugiemu nic się nie stało, trafił na izbę wytrzeźwień.

Wcześniej pisaliśmy:

Jedna z poszkodowanych osób została zabrana do szpitala śmigłowcem Lotniczego pogotowia Ratunkowego. Konieczna była ewakuacja 8 osób z budynku:

Bogusław Łabędzki: To była niewielka butla turystyczna z gazem. Mieszkańcy z mieszkania, w którym doszło do zdarzenia niefrasobliwie położyli tę butlę na piecu węglowym. W skutek nagrzania doszło do tego wybuchu. Ja się pierwszy raz spotykam z taką sytuacją, kiedy ktoś taką butlę stawia na rozgrzanym piecu węglowym. (…)

W akcji bierze udział 20 strażaków. Inspektor Nadzoru Budowlanego oceni czy budynek po wybuchu będzie nadawał się do dalszej eksploatacji.
Z Bogusławem Łabędzkim oficerem prasowym PSP w Rybniku rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Zobacz wideo:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 grudnia 2022