Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch gazu w centrum Rybnika. Ewakuacja całego bloku [WIDEO]

Facebook Twitter

5 osób rannych w pożarze, do jakiego doszło w niedzielę (27.09.) rano w bloku przy ulicy Chrobrego w centrum Rybnika. W mieszkaniu na 2 piętrze wybuchł gaz. Jak wstępnie podają ratownicy, powodem była nieszczelna instalacja zasilana gazem z butli.

Fot. betexion / pixabay.com

Dziś (27.09.) po godzinie 7.00 rano strażacy odebrali informację o ogniu w 4-kondygnacyjnym budynku przy ulicy Chrobrego w Rybniku.

Do pożaru doszło w wyniku wybuchu gazu z nieszczelnej instalacji zasilanej 11- kilogramową butlą na gaz LPG

– powiedział Radiu 90 Bogusław Łabędzki, rzecznik Straży Pożarnej w Rybniku. W mieszkaniu przebywały dwie osoby, to one są najbardziej poszkodowane w tym zdarzeniu: 63-letni mężczyzna został zabrany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, a 59-letnia kobieta trafiła do szpitala karetką. W mieszkaniu był też pies, który został zabrany przez patrol interwencyjny z Pszowa i został przewieziony do przytuliska, gdzie zajął się nim weterynarz.

Na pomoc poszkodowanym ruszyli sąsiedzi, trzy osoby też potrzebowały pomocy, dwie nawdychały się dymu, trzecia została opatrzona na miejscu.

Z budynku przy Chrobrego w Rybniku, w rejonie dawnej Ryfamy, wyprowadzono wszystkich lokatorów, specjalnie dla nich podstawiono autobus komunikacji miejskiej, w którym mogli się schronić. Stan budynku ocenił inspektor nadzoru budowlanego, który stwierdził, że powrót do mieszkań będzie możliwy dopiero po przeglądzie wszystkich instalacji. Służby miasta ustalają jakiej pomocy na chwilę obecna potrzebują lokatorzy budynku przy Chrobrego.

Akcja strażaków jest już zakończona, na miejscu pracują teraz policyjni technicy, zbierając materiał, którzy pomoże ustalić dokładne okoliczności porannych zdarzeń.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj