Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch gazu w Ustroniu. Przeszukano cały zawalony budynek [FOTO]

Facebook Twitter

Policja i prokuratura wyjaśniają tragedię w Ustroniu. Przypomnijmy, wczoraj (04.12.) około godziny 10.00j w jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Podhalańskiej wybuchł gaz. Budynek uległ częściowemu zawaleniu. W domu mieszkało łącznie 7 osób.

fot. KWPSP Katowice

W chwili eksplozji wewnątrz była kobieta, która doznała obrażeń i trafiła do szpitala oraz dwóch mężczyzn. Pod gruzami szukali ich ratownicy. Na miejscu pracowało 36 zastępów staży pożarnej i 140 ratowników, w tym ratownicy z Jastrzębia-Zdroju z psami tropiącymi.

Niestety odnaleziono ciała poszukiwanych mieszkańców domu

– powiedział nam rzecznik prasowy Straży Pożarnej w Cieszynie, młodszy brygadier Michał Pokrzywa

Michał Pokrzywa: Dwóch mężczyzn znaleźliśmy pod gruzami. Niestety, obydwaj mężczyźni nie przeżyli. Były to ciała, które zostały wyniesione z budynku. Później jeszcze po tych odnalezieniach dokładnie wykluczając obecność jeszcze trzecich osób w budynku, przeszukany został cały poziom parteru, piwnice były jeszcze wcześniej przeszukane, sprawdzone. Odgruzowano całą część parteru, później obalono jeszcze ścianę szczytową, która zagrażała bezpieczeństwu.

Dodajmy, że w czasie akcji strażacy wynieśli ze zniszczonego domu sześć 11-kilogramowych butli gazowych. Budynek nie był podłączony do instalacji gazowej. Przyczyna wybuchu gazu na razie nie została ustalona.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 29 maja 2024