Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch w kamienicy. Są zbiórki – ale uważajcie, komu wpłacacie

Facebook Twitter

Chcesz pomóc? Sprawdź, komu przekazujesz pieniądze. Apelujemy o rozwagę, bo po tragedii w Cieszynie sporo jest akcji i zbiórek, które mają wesprzeć poszkodowanych w katastrofie budowalnej na ulicy Głębokiej.

Wybuch w kamienicy
Uważajmy, komu wpłacamy pieniądze -ostrzega policja fot. KPP Cieszyn

Wybuch w kamienicy – zbiórki dla potrzebujących

Po tym, jak w niedzielę (29.12.) zawaliła się kamienica, wiele osób zostało bez dachu nad głową. Ale jeśli chcesz pomóc, a nie dać się oszukać warto posłuchać kilku wskazówek od Krzysztofa Pawlika, rzecznika cieszyńskiej policji.

Krzysztof Pawlik:  Apelujemy, aby pomoc kierować przede wszystkim za pośrednictwem sprawdzonych i zaufanych fundacji, które mają już ugruntowaną pozycję i doświadczenie w niesieniu wsparcia potrzebującym. Nie wpłacajcie państwo pieniędzy na nieznane konta bankowe, ani też nie przekazujcie środków osobom, które odwiedzają domy pod pretekstem takiej zbiórki. Jednocześnie przypominamy, by unikać przekazywania pieniędzy za pomocą takich systemów jak BLIK. Na prośbę nieznanych osób, nie klikać w nieznane linki, które często są zainfekowane i w związku z tym dochodzi do kradzieży danych z naszych telefonów.

Krzysztof Pawlik rzecznik prasowy cieszyńskiej policji. fot. Radio 90

Takie tragedie, jak ta w Cieszynie, niestety są często okazją dla oszustów, by łatwo się wzbogacić.

Krzysztof Pawlik: Pamiętajmy, że oszuści wykorzystują trudne sytuacje, aby wyłudzić pieniądze od osób, które chcą nieść pomoc. Sprawdzajmy dokładnie wiarygodność źródeł, z których korzystamy. Wpłacamy środki na już sprawdzone fundacje, które wiemy, że na pewno te środki przekażą. Nie wpłacajmy pieniędzy na nieznane konta ani też nie przekazujemy środków osobom, które odwiedzają nasze domy pod pretekstem zbiórki na rzecz poszkodowanych.

Dodajmy, że zbiórka na rzecz poszkodowanych w katastrofie budowlanej w Cieszynie będzie prowadzona 6 stycznia w czasie Orszaku Trzech Króli.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 lutego 2025