Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Nie żyje dwóch saperów [AKTUALIZACJA] [WIDEO]

Facebook Twitter

Wybuch w Kuźni Raciborskiej. Ze wstępnych informacji wynika, że przy ulicy Leśnej doszło do eksplozji, w której ranni zostali saperzy.

AKTUALIZACJA godzina 17:30

AKTUALIZACJA godzina 15.50

Jak się dowiadujemy, dwóch najciężej rannych saperów trafiło do szpitali w Sosnowcu i Ochojcu, dwóch do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Rybniku.

AKTUALIZACJA godzina 15.25

Potwierdzają się tragiczne informacje z Kuźni Raciborskiej. Nie żyje dwóch saperów. Czterech trafiło do szpitali – mówi Andrzej Szczeponek dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.

Podczas prac neutralizacji, trudno powiedzieć, czy rozbrajania, raczej neutralizacji niewybuchu nastąpił wybuch. Sześciu poszkodowanych w tym zdarzeniu. W tym dwie osoby zmarłe, cztery ranne.
Radio90: Mówimy cały czas o żołnierzach, saperach?
Tak, tak.
Radio90: Wśród osób cywilnych nie ma poszkodowanych?
Nie, nie. To była robota, która tylko wojsko robiło. To jest niewybuch znaleziony w lesie i oni neutralizowali go na miejscu, widocznie nie potrafili go stamtąd wydostać.

AKTUALIZACJA godzina 15.12

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w wyniku wybuchu zginęły dwie osoby. 1 ranny żołnierz przetransportowany został do Sosnowca, drugi do szpitala w Ochojcu. Dwóch kolejnych ma lżejsze obrażenia.

Pierwsze informacje:

Na miejsce zadysponowano strażaków, policję oraz pogotowie ratunkowe. Na razie nie ma informacji o liczbie poszkodowanych, wstępnie mówi się o 6 osobach. Prawdopodobnie do wybuchu doszło w czasie detonowania ładunków wybuchowych w lesie.

Na miejsce w leśnictwie Nędza, w okolicach miejscowości Kuźnia Raciborska, zadysponowano strażaków, policję oraz pogotowie ratunkowe, także to lotnicze. Na razie nie ma informacji o liczbie poszkodowanych, wstępnie mówi się o 6 osobach. Prawdopodobnie do wybuchu doszło w czasie detonowania ładunków wybuchowych w lesie. Jak dowiedziało się Radio 90 w weekend grzybiarz zgłosił, że znalazł niewybuchy, miejsce zabezpieczono, a dziś przyjechał tam patrol saperski. W czasie ich akcji doszło do tego wybuchu.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 lipca 2022