StartWiadomości Wiadomości dnia

Wybudujemy tysiąc, a nawet dwa tysiące mieszkań

W połowie tego roku na pobyt stały w Raciborzu zameldowanych było 50 354 osób, z kolei 1187 na pobyt czasowy. W 2014 roku miasto liczyło blisko 56 tysięcy mieszkańców:

Tysiąc mieszkań, dwa tysiące mieszkań. Trzeba rzeczywiście mówić tu o takich liczbach. Oczywiście w jakiejś perspektywie, bo to jest kosztowna inwestycja, ale dzisiaj to już nie jest frazes. Mieszkania i praca – praca w zasadzie jest, można mówić o wysokości wynagrodzenia za te pracę, ale mieszkania są bardzo ważne. Będziemy budować mieszkania. Ja śmiało rzucę tysiąc, dwa, żeby utrzymać siłę i potencjał trzeba przestać walczyć o to, żeby się wyludniać a zacząć walczyć o to, żeby się zaludniać. 

W jaki sposób Prezydent Raciborza Mirosław Lenk zamierza wybudować 2 tysiące mieszkań, tego nie wiemy. Wiemy natomiast, że na początku roku miasto oddało do użytku 16 mieszkań w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego. W połowie lipca przekazano kolejne 26 lokali.

W marcu wbito łopatę pod budowę 100 mieszkań w okolicy raciborskiego więzienia. Władze Raciborza przeznaczyły także 65 działek na sprzedaż, pod budowę własnego domu.

Zostaw komentarz