Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wycinają drzewa w Radlinie. Muszą zrobić miejsce na plac zabaw dla powstającego żłobka

Facebook Twitter

Wycinka drzew i krzewów w Radlinie, alarmuje nasza Słuchaczka, obawiając się o brak zieleni i los ptaków zamieszkujących to miejsce. Miasto rozpoczęło dziś (24.05.) wycinkę terenu wokół budynku przy ulicy Makuszyńskiego 15.

Na miejscu był Arkadiusz Żabka:

W budynku ma powstać w przyszłym roku żłobek, a teren wokół ma zostać zagospodarowany. Konieczna jest wycinka kilku drzew owocowych, nie było na nich żadnych gniazd

– tłumaczy Wioletta Gawin z wydziału inwestycji w Urzędzie Miasta w Radlinie:

Wioletta Gawin: Będzie tam zagospodarowany plac zabaw, oprócz tego też miejsca parkingowe. Drzewa. które wycinamy to drzewa owocowe. Miesiąc temu zrobiłyśmy zdjęcia, na żadnych drzewach owocowych, które nie podlegają zezwoleniu na wycinkę, nie było gniazd, które by wstrzymały wycinkę drzew. (…)

Drzewa owocowe do wycięcia, iglaste jeszcze nie. W przypadku jednego decyzja podjęta zostanie za kilka dni:

Wioletta Gawin: Jedno drzewo potrzebuje zezwolenia na wycinkę. Będą oględziny. Tutaj jest potrzebne pozwolenie na wycinkę. W rogu są tuje, choinki, na razie ich nie będziemy wycinać. Jak zagospodarujemy teren, to zobaczymy czy będzie potrzebna wycinka, one biegną w granicy. Niestety, te drzewa, które wycinamy, muszą zostać usunięte.

Miasto Radlin otrzymało budynek mieszkalny przy ulicy Makuszyńskiego 15 od starostwa powiatowego. Władze podjęły decyzję, że powstanie tam żłobek. Ma on zacząć funkcjonować we wrześniu 2022 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj