Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyczekiwane od lat kąpielisko w Rybniku w końcu staje się faktem!

Facebook Twitter

W sobotę (16.06.) w Rybniku otwarty zostanie Pniowiec. Ma służyć mieszkańcom nie tylko latem, ale przez cały rok. To teren idealny także na spacery, jazdę na rowerze, relaks w ramach dostępnej infrastruktury lub po prostu odpoczynek na łonie natury.

Fot. rybnik.eu

Na kąpielisku zostały przeprowadzone badania sanitarne dopuszczające wodę do kąpieli. Będą one regularnie powtarzane. Na terenie będzie pracowało trzech ratowników, dostępny będzie też punkt medyczny. Najnowsze wyniki badań pochodzą z 12 czerwca i woda na Pniowcu, w badanym zakresie, spełnia wymagania mikrobiologiczne oraz inne określone w odpowiednim zarządzeniu.

Kąpielisko będzie nadzorowane od godz. 10.00 do godz 18.00. Aby podnieść komfort z jego korzystania, wcześniej nawieziono piasek na część nabrzeża i przygotowano 50-metrową plażę. Przygotowano także oświetlenie, zainstalowano monitoring, pojawiły się toalety. Na wyznaczonych miejscach będą też mogły funkcjonować foodtrucki. Wokół zbiornika Rybnickie Służby Komunalne przygotowały ścieżkę pieszo-rowerową, pojawiło się też sporo dodatkowej zieleni.

Wybierając się na miejsce lepiej zostawić samochód w domu, bo liczba miejsc postojowych jest tam ograniczona.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj