Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyczekiwany film „Drużyna” w Multikinie Rybnik

Facebook Twitter

DRUŻYNA - drugi w historii polskiego kina film o siatkówce. Premiera filmu poprzedzi rozgrywane tej jesieni, po raz pierwszy w Polsce Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej mężczyzn. Film Drużyna - polski volleyland.

Współcześni gladiatorzy, wylewający na treningach hektolitry potu, przez kilka miesięcy w roku oddaleni od najbliższych. A po drugiej stronie sponsorzy, działacze, komentatorzy, cheerleaderki, duet Kułaga-Magiera, hale pełne wiernych kibiców polskiej drużyny gotowych przejechać setki kilometrów za swoimi idolami. Wspólna radość po wygranych, smutek po porażkach. Każdy sezon to nowe cele, nowe perspektywy, kolejne mistrzostwa do zdobycia. Co przyniesie ten najbliższy?

Za czym tęskni Michał Winiarski? Jak Michał Kubiak znosił porażki w dzieciństwie? Co by zrobił na bezludnej wyspie Krzysztof Ignaczak? Jak Marcin Możdżonek spędza wolny czas? Co po zakończeniu kariery będzie robił Łukasz Żygadło? Czego w ludziach szuka Bartosz Kurek? Jak z grupy takich indywidualności i niezwykłych charakterów stworzyć jedną Drużynę?

Harmonogram pokazów:

  • w Multikinie Rybnik odbędą się dodatkowe pokazy filmu w dniach 22-28 sierpnia
  • Dodatkowo na seanse 24 sierpnia, w niedzielę w ramach tzw. „Święta siatkówki” będzie obowiązywała również promocja dla rodzin – bilet tylko za 11 zł brutto. Bilet ten może kupić rodzina, składająca się z minimum 3 osób (rodzice + dziecko, rodzic + dwójka dzieci, dwoje rodziców + 2 dzieci lub więcej).

Drużyna – O pomyśle:

Wszystko zrodziło się z wielkiej pasji i miłości do siatkówki pewnej kobiety. Anna Chudziak swoim siatkarskim bakcylem zaraziła koleżankę, Beatę Machała. Najpierw wspólnie oglądały transmisję meczów, dzieliły się wrażeniami, komentowały. Później zaczęły chodzić, a z czasem jeździć razem na mecze polskich siatkarzy w kraju i za granicą.

Fascynowała je nie tylko sama gra, ale i to, jakie emocje budzi w widzach. Wszystko, co dzieje się na boisku, poza nim, na trybunach. Zawodnicy, kibice i działacze. Cała sportowa machina, rozpędzona, sprawna, prąca do sukcesu. Trzeba było o tym opowiedzieć.

Pomysł na film dojrzał podczas sezonu 2012, w którym Polacy wygrali Ligę Światową. W tym samym czasie Anna Chudziak i Beata Machała spotkały się z Michałem Bielawskim, reżyserem, który w swoim dorobku miał już jeden film o sporcie – nagradzany na licznych festiwalach Mundial. Gra o wszystko.

W grudniu 2012, w trakcie spotkania w Polskim Związku Piłki Siatkowej, w którym uczestniczyli ówcześni trenerzy polskiej reprezentacji – Andrea Anastasi i Andrea Guardini, kobiecy duet producencki przedstawił swój pomysł na film. To był punkt wyjścia do rozpoczęcia całej produkcji.

Wszystko wydarzyło się we właściwym czasie – sezon 2013 obfitował w spotkania na szczycie w Polsce: mecze komercyjnej Ligi Światowej i rozgrywki w ramach Mistrzostw Europy.

Reżyseria
Michał Bielawski

Scenariusz
Michał Bielawski

Zdjęcia
Tomasz Naumiuk P.S.C., Kamil Płocki, Filip Pakuła, Mateusz Wichłacz

Muzyka
Krzysztof A.Janczak

Montaż
Grzegorz Mazur

Operator dźwięku
Krzysztof Rzepecki
Paweł Nabiałek

Dźwięk
Przemysław Książek

W filmie pojawiają się między innymi:
Andrea Anastasi, Stephane Antiga, Krzysztof Ignaczak, Michał Kubiak, Bartek Kurek, Marek Magiera, Marcin Możdżonek, Michał Winiarski, Andrzej Wrona, Paweł Zatorski, Łukasz Żygadło oraz inni reprezentanci Polski w piłce siatkowej

Producent
Beata Machała

Producenci
Anna Chudziak, Michał Bielawski, Łukasz Borzęcki

Koproducenci
Magdalena Janeczek, Karolina Fiedotow

Produkcja
Gutek Film
Unlimited Film Operations
PiRania Anna Chudziak

Koprodukcja
Telewizja Polsat

Polska

  • rok produkcji: 2014
  • czas trwania: 80 min

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj