Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wydłużone terminy w sprawie pojazdów sprowadzanych zza granicy

Facebook Twitter

Chodzi o zgłoszenia nabycia lub zbycia oraz rejestracji samochodów sprowadzanych z Unii Europejskiej. Nowe przepisy dotyczące zwalczania COVID-19 (tzw. specustawa) wydłużyły terminy z 30 do 180 dni.

fot. NadinLisa \ pixabay.com

Przekroczenie terminu grozi karą w wysokości od 200 do 1000 złotych. Nowe przepisy obowiązują od 31 marca 2020 r. ale obejmują wszystkie przypadki, które potencjalnie mogłyby podlegać karze, tj. wszystkie zmiany właścicieli od 1 stycznia 2020 r.

Zgłoszenia nabycia i zbycia pojazdu można dokonać kore­spondencyjnie lub on-line przez portal ePUAP lub PWPW. Do zawiadomienia należy dołą­czyć kopię dokumentu przenoszącego prawo własności pojazdu (umowy, faktury).

To jest sprawa, która na koniec ubiegłego i na początku tego roku spowodowała ogromne kolejki w wydziałach komunikacji w regionie, zmieniły się przepisy, które mówiły o tym, że na zarejestrowanie zakupionego w tym roku za granicą samochodu mamy 30 dni, jeżeli tego nie zrobimy, grożą nam wysokie kary. Pod koniec 2019 roku kolejki w wydziałach komunikacji były ogromne a numerki, według których przyjmowani są interesanci, rozchodziły się w kilka, kilkanaście minut.

Czytaj:

Tłumy w wydziałach komunikacji w regionie

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj