Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wydobywali piasek choć nie mieli koncesji

Facebook Twitter

Policjanci z Wodzisławia zatrzymali trzech mężczyzn, którzy bez zezwolenia wydobywali kruszywo. Na jednej z działek w Wodzisławiu grupa przez 5 lat eksploatowała kopaliny ze złoża bez wymaganej koncesji. Chodziło o piasek.

W tym czasie sprawcy wydobyli łącznie blisko 20 tysięcy ton kruszywa. Zatrzymani są w wieku 37, 40 i 63 lat. Przeciwko nim został skierowany do sądu akt oskarżenia. Za popełnione przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

Wodzisławscy mundurowi zwalczający przestępczość gospodarczą zakończyli właśnie śledztwo w sprawie wydobywania kopalin ze złóż na działkach usytuowanych w Wodzisławiu Śląskim. Przestępczy proceder, w który zamieszani byli mężczyźni w wieku 37, 40 i 63 lat trwał latami, a wydobycie odbywało się bez wymaganej koncesji. W toku postępowania zgromadzono materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie prokuratorskich zarzutów trzem podejrzanym w zakresie nielegalnej eksploatacji oraz przywłaszczenia mienia należącego do Skarbu Państwa. Jak ustalił biegły sądowy, w ciągu blisko pięciu lat wydobyto łącznie prawie 20 tysięcy ton piasku. Za popełnione przestępstwo podejrzanym grozi do 3 lat więzienia.

Do tego tematu będziemy wracać w wiadomościach Radia 90.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 lipca 2020