Wygrana jastrzębskich hokeistów w Opolu

We wtorek (06.01.) JKH GKS zmierzył się z tamtejszym Orlikiem i wygrał 3:1. Od początku spotkania zespół trenera Kalabera narzucił rywalowi własny styl gry. Swoją przewagę jastrzębianie udokumentowali w szesnastej minucie, gdy gola strzelił Roman Nemeček.

Później dwie bramki w kolejnych tercjach zdobył także Tomaš Protivny, na co gospodarze odpowiedzieli tylko jednym trafieniem w końcówce meczu. Dzięki zwycięstwu JKH GKS awansował na trzecie miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. W piątek (9.01) jastrzębianie znów zagrają na wyjeździe, tym razem z Unią Oświęcim.

MUKS ORLIK OPOLE – JKH GKS JASTRZĘBIE 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

• 0:1 – 15:29 – Roman Němeček – Leszek Laszkiewicz, Łukasz Nalewajka
  • 0:2 – 28:28 – Tomáš Protivný – Roman Němeček, Petr Polodna (5/4)
  • 0:3 – 49:11 – Tomáš Protivný – Petr Polodna, Radosław Nalewajka
  • 1:3 – 57:02 – Arkadiusz Kostek – Maciej Rompkowski, Yevgenij Lymanskyy

Orlik Opole: Murray (Nobis) – Sordon, Kostek, F. Stopiński, Szydło, Szczurek – M. Stopiński, Valečko, Fabry, Korzeniowski, Lymanskyy – Sznotala, Bychawski, Virolainen, Harcharik, Nikiforov – Semyannikov, Maciej Rompkowski, Wójcik, Obra, Zwierz.

JKH GKS Jastrzębie: Zabolotny (Odrobny) – Němeček, Mateusz Rompkowski, Laszkiewicz, Ł. Nalewajka, Urbanowicz – Protivný, Aleksyuk, R. Nalewajka, Bondariev, Danieluk – Górny, Bryk, Polodna, Steber, Przygodzki – Pastryk, Kantor, Marzec, Świerski, Kulas.

Kary: 10 min – 4 min / Strzały: 19-32 /