Wygrana Jastrzębskiego Węgla w Radomiu

Cenne trzy punkty siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (06.12.) pokonali we własnej hali Cerrad Eneę Czarnych Radom 3:0. Tylko pierwszy set spotkania był wyrównany, gospodarze lepiej zagrali jednak w końcówce i wygrali go 25:23. Kolejne dwa to już ich dominacja, zwyciężali w nich do 18. i 20.

Z wygranej cieszył się środkowy Jastrzębskiego Węgla Jakub Macyra:

Jakub Macyra: Pierwszy set był trudny, wypad nam Łukasz Wiśniewski no i to trochę miało wpływ na to, że w tej końcówce zabrakło nam koncentracji. Wiadomo, jak kolega schodzi z kontuzją, to nie jest fajna sytuacja, ani dobrze wpływa na zespół. Udało nam się tego seta wygrać. Następne dwa graliśmy swoje, nie pozwalaliśmy przeciwnikowi się za bardzo rozwinąć. Uważam, że tak to powinno wyglądać i jesteśmy zadowoleni, że udało się wygrać za punkty i 3:0.

To ważne dla nas zwycięstwo po dwóch ostatnich ligowych porażkach – dodaje libero Jastrzębskiego Węgla, Jakub Popiwczak:

Jakub Popiwczak: Fajnie jest się odbudować w PlusLidze, jakkolwiek to nie brzmi. Ostatnie dwa mecze przegraliśmy. Szczególnie ten mecz w Bełchatowie boli, bo myślę, że mieliśmy wszystko na wyciągnięcie ręki i byśmy się cieszyli z trzech punktów. Wróciliśmy na właściwe tory bardzo szybko, ale brakło trochę jakości i może trochę szczęścia, które nam do tej pory dopisywało, żeby tam dopisać trzy oczka. Fajnie, że udało się wrócić na odpowiednie tory.

MVP, najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany czeski atakujący Jastrzębskiego Węgla, Jan Hadrava:

Jan Hadrava: Ważne, żeby się wygrywało. Statuetka MVP to oczywiście jest przyjemność. Zawsze to drużyna nad tym pracuje. Wszyscy się cieszymy, że udało się wygrać za trzy punkty w domu z drużyną z Radomia. Mam nadzieję, że ktoś w niedzielę zgarnie kolejną statuetkę.

By tak się stało, trzeba wygrać. Niedzielnym (11.12.) przeciwnikiem siatkarzy z Jastrzębskiego Węgla będzie Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. To spotkania zostanie rozegrane także w hali w Jastrzębiu.

• Jastrzębski Węgiel – Cerrad Enea Czarni Radom 3:0 (25:23, 25:18, 25:20).
  • Jastrzębski Węgiel: Boyer, Wiśniewski, Tervaportti, Clevenot, Fornal, Macyra, Popiwczak (libero) oraz Dryja, Hadrava.
  • Cerrad Enea Czarni Radom: Schulz, Ostrowski, Nowak, Borges, Łukasik, Lemański, Masłowski (libero) oraz Rusin, Gąsior, Firszt.
  • MVP: Jan Hadrava.