Wygrana ROW Rybnik nad Górnikiem II Zabrze

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze ROW- Rybnik. W minioną sobotę (17.08.) rybniczanie pokonali na własnym stadionie rezerwy Górnika Zabrze 3:1.

ROW strzelił gola już w 7. minucie spotkania, do bramki trafił Marcin Wodecki. Goście wyrównali tuż po przerwie, wykorzystując rzut karny, ale na więcej nie było ich tego dnia stać. Później trafili już tylko rybniczanie, gole zdobyli Dawid Spratek i Przemysław Szkatuła. Ten ostatni po meczu był zadowolony.

Cieszy bramka, ale przede wszystkim zwycięstwo. Bo graliśmy już trzecią kolejkę, dwie kolejki remisy. Nie byliśmy zadowoleni. Przyjechała młodzież z Górnika i jak to młodzi, dużo biegają, walczą i cieszymy się, że ten mecz wygraliśmy.

Mimo zwycięstwa nie do końca zadowolony był strzelec jednej z bramek, Marcin Wodecki.

Wygraliśmy, ale dalej musimy ciężko pracować – mówił po spotkaniu trener ROW-u, Jacek Trzeciak.

Dzięki sobotniej wygranej ROW awansował na 5. miejsce w grupie trzeciej III ligi. W sobotę (24.08.) rybniczanie zagrają na wyjeździe z Piastem Żmigród. Dodajmy, że nasz inny trzecioligowiec Pniówek Pawłowice zdobył tym razem 1 punkt. Piłkarze z Pawłowic zremisowali na własnym stadionie 1:1 z rezerwami Zagłębia Lubin. W sobotę zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

ROW 1964 RYBNIK – Górnik II Zabrze 3:1 (1:0)

1:0 Marcin Wodecki 7′
1:1 Ishmael Baidoo 49′
2:1 Kamil Spratek 53′
3:1 Przemysław Szkatuła 79′