Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wygrana ROW Rybnik nad Górnikiem II Zabrze

Facebook Twitter

Pierwsze zwycięstwo w tym sezonie odnieśli piłkarze ROW- Rybnik. W minioną sobotę (17.08.) rybniczanie pokonali na własnym stadionie rezerwy Górnika Zabrze 3:1.

ROW strzelił gola już w 7. minucie spotkania, do bramki trafił Marcin Wodecki. Goście wyrównali tuż po przerwie, wykorzystując rzut karny, ale na więcej nie było ich tego dnia stać. Później trafili już tylko rybniczanie, gole zdobyli Dawid Spratek i Przemysław Szkatuła. Ten ostatni po meczu był zadowolony.

Cieszy bramka, ale przede wszystkim zwycięstwo. Bo graliśmy już trzecią kolejkę, dwie kolejki remisy. Nie byliśmy zadowoleni. Przyjechała młodzież z Górnika i jak to młodzi, dużo biegają, walczą i cieszymy się, że ten mecz wygraliśmy.

Mimo zwycięstwa nie do końca zadowolony był strzelec jednej z bramek, Marcin Wodecki.

Wygraliśmy, ale dalej musimy ciężko pracować – mówił po spotkaniu trener ROW-u, Jacek Trzeciak.

Dzięki sobotniej wygranej ROW awansował na 5. miejsce w grupie trzeciej III ligi. W sobotę (24.08.) rybniczanie zagrają na wyjeździe z Piastem Żmigród. Dodajmy, że nasz inny trzecioligowiec Pniówek Pawłowice zdobył tym razem 1 punkt. Piłkarze z Pawłowic zremisowali na własnym stadionie 1:1 z rezerwami Zagłębia Lubin. W sobotę zagrają na wyjeździe z Rekordem Bielsko-Biała.

ROW 1964 RYBNIK – Górnik II Zabrze 3:1 (1:0)

1:0 Marcin Wodecki 7′
1:1 Ishmael Baidoo 49′
2:1 Kamil Spratek 53′
3:1 Przemysław Szkatuła 79′

ROW 1964 RYBNIK:
Aleksander Łubik – Jan Janik (87′ Bartłomiej Polok), Piotr Pacholski, Marek Krotofil, Przemysław Szkatuła – Marcin Wodecki, Szymon Jary, Dawid Plizga, Radosław Dzierbicki (67′ Dawid Niedźwiedzki), Kamil Spratek (89′ Robert Sitko) – Jakub Kuczera (72′ Wiktor Piejak).

Górnik II Zabrze:
Bartosz Neugebauer – Kamil Surowiec, Aleksander Paluszek, Dariusz Kamiński, Dariusz Pawłowski, Ishmael Baidoo, Dominik Skiba, Bartłomiej Eizenchart, Krzysztof Kubica, Maciej Ambrosiewicz, Mateusz Kulanek.

GKS Pniówek 74 Pawłowice – Zagłębie II Lubin 1:1 (1:1)
20′ Hanzel (1:0)
45′ Mazek (1:1)

GKS: Gocyk – Zalewski, Szary, Ciuberek, Zajączkowski (64′ Glenc) – Dzida, Musioł, Szatkowski (64′ Trąd), Siwek (87′ Paleczny), Weis (79′ Morcinek) – Hanzel

Żółte kartki: Musioł, Zajączkowski, Dzida, Zalewski
Czerwona kartka: 84′ Zalewski (druga żółta)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 18 maja 2022