Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyjątkowa strona internetowa z okazji 100 lat Odry Wodzisław

Facebook Twitter

Szukają zdjęć, pamiątek, relacji - historiaodry.pl to adres nowej, powstającej witryny internetowej związanej ze stuleciem klubu Odra Wodzisław Śląski. "Strona jest w budowie i cały czas poszukujemy materiałów, które pomogły by nam w zobrazowaniu bogatej, stuletniej historii klubu z Wodzisławia" - mówi jej twórca Łukasz Chrząszcz.

Twórca strony mówi:

Łukasz Chrząszcz: Postanowiłem połączyć moje dwie pasje, czyli piłkę nożną, historię i zbudować serwis o historii Odry Wodzisław na to 100-lecie, które obchodzimy w tym roku. Poszukujemy materiałów, zdjęć głównie, informacji dotyczącej kadry, jakichś ciekawostek z lat ubiegłych. Wiadomo, że Odra nie zawsze była Odrą, wcześniej był GKS, Kolejarz Wodzisław, także jeżeli ktoś ma jakieś informacje, zdjęcia, jakieś pamiątki, filmy, nagrania, to zapraszam do kontaktu z nami.

Łukasz Chrząszcz

Co znajdzie się w serwisie?

Łukasz Chrząszcz: Serwis to będzie taka nagroda dla piłkarzy, działaczy, trenerów, którzy działali w Odrze na przestrzeni ostatnich lat. Historia jest bogata, różne ciekawostki wychodzą. Będą tam opisane sezony. Moim marzeniem jest to, żeby był tam opisany sezon po sezonie. Obecnie mam już od 1957 roku wzwyż. Mają tam być sylwetki piłkarzy, działaczy, trenerów, statystyki i może docelowo każdy mecz, który da się opisać.

Przypomnijmy, że pamiątek związanych z klubem poszukuje także wodzisławskie muzeum, które przygotowuje wystawę na stulecie klubu. Mówi Piotr Hojka z wodzisławskiego muzeum:

Piotr Hojka: Planujemy wystawę, która będzie w nowo wyremontowanym Pałacu Dietrichsteinów. Zachęcamy kibiców do przekazywania pamiątek, gadżetów, zdjęć, dokumentów związanych z Odrą Wodzisław. Najbardziej brakuje pamiątek z okresu przed II Wojną Światową. Jeżeli tu byśmy mieli jakieś pamiątki, to na pewno byłyby to rarytasy na tej wystawie.

Pamiątki przekazane przez kibiców po zakończeniu wystawy oczywiście do nich wrócą

– dodaje Piotr Hojka.

Piotr Hojka

Można je przekazywać do wodzisławskiego muzeum albo do siedziby klubu przy ulicy Bogumińskiej.

W sierpniu klub planuje zorganizowanie festynu z okazji stulecia klubu w jego ramach ma zostać rozegrany mecz pomiędzy obecnym zespołem a drużyną złożoną z oldbojów Odry. W listopadzie odbędzie się uroczysta gala z okazji stulecia Odry.

Informacje na stronę historiaodry.pl można przekazywać mailowo na kontakt@historiaodry.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj