Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyjątkowy koncert w Wodzisławiu, w ramach tegorocznej MASKI

Facebook Twitter

To będzie niezwykły koncert w Wodzisławiu. Koncert sakralny będzie uwieńczeniem tegorocznej MASKI, czyli wydarzenia, który prezentuje talenty przedszkolaków i uczniów miejskich placówek oświatowych.

koncert w Wodzisławiu

To będzie piękny wieczór! W Kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Wodzisławiu, w sobotę (25.05.) wystąpią chóry. Koncert zaplanowano w pierwszej edycji Festiwalu Muzyki Sakralnej Musicam Sacram. Będzie można usłyszeć: Młodzieżowy Chór Miejski Canticum Novum z Wodzisławia, Chór Uniwersytetu Mikołaja Kopernika z Torunia, chór Inovorclaviensis Cantans z Inowrocławia oraz chór Il Canto Magnificat z Warszawy.

Chóry zaśpiewają utwory a capella, a potem połączą siły i w sumie około 100 wykonawców wspólnie zaśpiewa także utwory wokalno – instrumentalne. Towarzyszyć im będzie Młodzieżowa Orkiestra Camerata Nova, wspomagana m.in. przez muzyków z Filharmonii Śląskiej. Na zakończenie koncertu zostanie wykonany PSALMUS 95 na chór dziecięcy, mieszany i orkiestrę, polskiej kompozytorki Aleksandry Brejzy. Będzie to drugie wykonanie tego utworu! Pierwszy raz został wykonany 28 lat temu. Koncert o 19.00. Wstęp jest bezpłatny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj