Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyjazdowy punkt szczepień w Wodzisławiu Śląskim. Lista chętnych do zaszczepienia jest długa

Facebook Twitter

Od wczoraj (17.03.) działa jedyny w subregionie wyjazdowy punkt szczepień. Uruchomił go szpital w Wodzisławiu Śląskim, lecznica będzie starała się o uruchomienie kolejnych zespołów wyjazdowych, bo lista chętnych do zaszczepienia jest długa.

Na wczoraj do zaszczepienia było 336 osób z Rybnika, Żor, Jastrzębia-Zdroju, powiatu wodzisławskiego, raciborskiego oraz rybnickiego. Tymczasem zespół wyjazdowy twierdzi, że w obecnych warunkach tygodniowo może obsłużyć maksymalnie 30 mieszkańców. Łatwo policzyć, że zajmie mu to blisko trzy miesiące.

Dlatego też dyrekcja szpitala w Wodzisławiu Śląskim zwróciła się do Narodowego Funduszu Zdrowia o uruchomienie kolejnego wyjazdowego punktu szczepień. Skorzystać z niego mogą wyłącznie pacjenci, których stan nie pozwala na samodzielne dotarcie do punktów szczepień.

W celu rejestracji do takiego szczepienia trzeba skontaktować się z lekarzem rodzinnym lub z pielęgniarką opieki długoterminowej. Mobilne zespoły szczepień powinny uruchomiać punkty stacjonarne. W praktyce jednak większość tego nie robi, stąd inicjatywa wodzisławskiego szpitala.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj