Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wykorzystują te rozwiązania jako pierwsza jednostka w Polsce

Facebook Twitter

Nowoczesne rozwiązanie w cieszyńskiej Straży Miejskiej. Mundurowi w swojej pracy wykorzystują specjalne aplikacje zainstalowane w telefonach komórkowych i rejestrują podjęte interwencje. Jak usłyszeliśmy w Straży Miejskiej w Cieszynie, aplikacja ma usprawnić pracę strażników miejskich, a także kierowanie i dysponowanie patrolami.

Fot. sm.cieszyn.pl

Program nosi nazwę MP Manager. Strażnik, podejmując jakiekolwiek działanie, wpisuje je w aplikację telefonu i przesyła informację na serwer w komendzie. Do przesłanej interwencji ma możliwość dołączenia zdjęcia. Pozwala to sprawniej załatwić interwencje, a wzywane osoby nie będą musiały oczekiwać na powrót strażnika do komendy.

Aplikacja zawiera w sobie lokalizator, który pokazuje miejsce interwencji, co niewątpliwie poprawia bezpieczeństwo funkcjonariuszy. Program, na którym aktualnie pracuje cieszyńska Straż Miejska, jest programem innowacyjnym. To pierwsza jednostka w Polsce, wykorzystująca go do pracy w terenie. Wcześniej oczywiście został poddany analizie, po której zdecydowano na jego wdrożenie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020