Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wyłudził 31 tysięcy. Zatrzymali go policjanci z Cieszyna

Facebook Twitter

Policjanci z Cieszyna zatrzymali oszusta, który wyłudził 31 tysięcy złotych. Mężczyzna odebrał pieniądze, które przekazała mu 62-latka, sądząc, że w ten sposób płaci za odszkodowanie z tytułu wypadku spowodowanego przez krewną.

fot,http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Policjanci z komendy w Końskich zostali poinformowani przez 62-latkę o oszustwie metodą „na policjanta”. Zgłaszająca oświadczyła, że na jej telefon stacjonarny zadzwoniła kobieta, podając się za policjantkę i powiedziała, że krewna spowodowała wypadek i trzeba wpłacić kaucję za zwolnienie z aresztu. Fałszywa policjantka dodała, że za chwilę przyjedzie do niej inny „policjant”, który odbierze gotówkę. Niestety w trakcie rozmowy kobieta podająca się za policjantkę tak zmanipulowała 62-latką, że ta uwierzyła w cała historię i przekazała wszystkie pieniądze oszustowi.

Od razu po otrzymaniu zgłoszenia w sprawę zaangażowali się policjanci z wydziału kryminalnego. Zebrane informacje zostały przekazane funkcjonariuszom z innych jednostek Policji. Kluczową rolę odegrała współpraca cieszyńskich mundurowych z policjantami wydziału kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach.

fot,http://cieszyn.slaska.policja.gov.pl

Tym razem cieszyńscy policjanci zdążyli w ostatniej chwili. Oszust został zatrzymany w Kaczycach na ul. Tuwima, niedaleko granicy z Republiką Czeską. Policjanci odzyskali całą kwotę, jaką przestępcy wyłudzili od 62-latki. W sumie było to 20 000 zł, 1000 dolarów oraz 1800 euro, czyli ponad 31000 złotych. 39-letni mężczyzna oraz podróżująca z nim 38-letnia kobieta zostali zatrzymani i przekazani w ręce policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Końskich.

Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Końskie.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023