Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wymazobusy także w naszym regionie

Facebook Twitter

Urząd wojewódzki w Katowicach informuje, że w województwie śląskim funkcjonuje sześć karetek wraz z obsługą medyczną pobierających materiał biologiczny od mieszkańców przebywających w kwarantannie.

www.katowice.uw.gov.pl

Takie karetki do pobierania wymazów uruchomiły we własnym zakresie na potrzeby swoich mieszkańców także samorządy. Jednym z pierwszych, który wyszedł z taką inicjatywą był powiat tarnogórski. Po tamtejszym terenie jeździ tzw. „wymazobus”. Próbki pobierane od osób na kwarantannie wożone są do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach. Działanie to zostało wdrożone w uzgodnieniu ze służbami wojewody, a dokładnie z dyrektorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego.

Na szacunek zasługuje fakt, że włodarze zaangażowali się we wspólną walkę z koronawirusem. Dzięki temu możemy działać szybciej i efektywniej

– podkreśla dyrektor CPR w Katowicach Tomasz Michalczyk.

Podobne kroki jak powiat tarnogórski poczyniły też inne samorządy. Ambulans wynajął powiat myszkowski czy powiat kłobucki, który objeżdża także powiaty lubliniecki i zawierciański.

Samorządy z Raciborza wynajęły karetkę zbierającą próbki do badań od mieszkańców powiatów raciborskiego i rybnickiego. „Wymazobusy” wyjadą niedługo także na drogi powiatów cieszyńskiego i bielskiego. Takie karetki do pobierania wymazów uruchomiły we własnym zakresie na potrzeby mieszkańców także samorządy Będzina i Chorzowa.

Z kolei Ruda Śląska wsparła nasze karetki, zapewniając obsługę pielęgniarek

– wyjaśnia dyrektor Tomasz Michalczyk.

www.katowice.uw.gov.p

Jak podała dziś (7.04.) późnym popołudniem Wojewódzka Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Katowicach, liczba próbek zbadanych w ostatnich 24 godzinach dla woj. śląskiego to 509, łącznie – 7 001.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj