Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wymiana książek w starostwie. Przeczytaj i przekaż dalej

Facebook Twitter

Wymiana przeczytanych książek w wodzisławskim starostwie. Punkt powstał dzięki inicjatywie uczniów z I LO.

wymiana książek
fot. www.powiatwodzislawski.pl

W ramach realizowanego przez szkołę projektu „Better @t School”, w Starostwie przy ul. Bogumińskiej powstał punkt bookcrossingu, czyli wymiany przeczytanych książek między czytelnikami. Akcja opiera się ona na idei nieodpłatnego dzielenia się książkami za pośrednictwem specjalnych pojemników. Można do nich włożyć przyniesione z domu przeczytane i niepotrzebne już książki, którymi chce się podzielić z innymi. Dzięki temu, że pojemniki ustawione są w ogólnodostępnych miejscach, każdy może zabrać interesującą lekturę, przeczytać, a następnie znowu „puścić w obieg”. Punkty takie znajdą swoje miejsce również w przychodniach czy poczekalni dworca kolejowego.

uwolnij książkę

fot. www.powiatwodzislawski.pl

Gdzie znajdują się punkty gdzie wymiana książek jest możliwa?

Prócz szkoły punkty wymiany książek zostały umieszczone (lub wkrótce zostaną) w różnych punktach na terenie Wodzisławia Śl., między innymi w przychodniach czy poczekalni dworca kolejowego. Jeden z punktów już został uruchomiony w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. przy ul. Bogumińskiej 2, drugi punkt bookcrossingu działa również w starostwie przy ul. Pszowskiej 92A.

wymiana książek

fot. www.powiatwodzislawski.pl

Chodzi o to, by w gronie szerszym niż tylko szkolne bez ograniczeń wymieniać się swoimi czytelniczymi wrażeniami i polecać sobie warte przeczytania książki. Oprócz book-crossingu w ramach projektu na kwiecień zaplanowane zostały kolejne atrakcje. Jedną z nich będzie spotkanie autorskie z Krzysztofem Pławeckim, połączone z warsztatami psarskimi i twórczego rymowania, a także wyjazd uczestników projektu do Katowic w celu zwiedzenia Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 czerwca 2023